fbpx

5 powodów, czemu warto pracować z domu

Czy myślisz o pracy z domu? Masz umiejętności, know-how, wiedzę i doświadczenie. Znasz osoby z branży oraz wiesz gdzie szukać klientów. Na Twoje produkty jest długi czas oczekiwania a kolejka rośnie. Zobacz 5 powodów dla których warto pracować z domu.

Pracuj z domu

Jeśli swoją pracę możesz wykonywać z każdego miejsca na świecie, czemu nie robić tego np. z domu? Po co siedzieć na etacie od 8 do 16, skoro możesz dywersyfikować swój czas tak by nie marnować go np. na dojazdy. Prowadzenie “wirtualnych usług” to ostatnio modny sposób na życie. Zaczyna się niewinnie jako freelancer, by już po jakimś czasie zarządzać grupą specjalistów i obsługiwać licznych klientów.

Znamy to bardzo dobrze… Z blogerami pracujemy od 2008 roku. Strony internetowe wdrażamy od 1998 roku a wszystko to zaczynaliśmy właśnie w domowym zaciszu.

Czy możesz pracować zdalnie?

Zadaj sobie pytanie, czy Twoja obecność w firmie jest obowiązkowa? Gdy jesteś projektantem, grafikiem czy architektem, prawdopodobnie nie musisz fizycznie siedzieć w biurze. Wiele osób docenia swobodę oraz ciszę jaka panuje w domowym zaciszu.

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to czemu nie umilić swój czas pracy? Praca w domu jest naprawdę bardzo przyjemnym doznaniem. Gdy wstajesz rano, idziesz wypić kawę, zjeść śniadanie i spokojnie możesz przejrzeć maile. Oszczędzasz dużo czasu na dojeździe do biura nie mówiąc o pieniądzach.

5 powodów dla których warto pracować z domu

1 – pracujesz w otoczeniu, które znasz i lubisz

Twój dom, to Twój zamek! Home office to niezależność oraz praca z miejscu, które znasz i lubisz. Lubisz być z dala od zgiełku biurowego i cenisz sobie ciszę? To praca w domu jest dobrym pomysłem. Ograniczysz stres oraz masz szansę na bardziej wydajną pracę.

Wszędzie blisko i swojsko. Uwierz, domowe przedmioty pomagają w zwiększeniu dobrego samopoczucia. Twój dzień w pracy nabiera zupełnie innego znaczenia. A redukcja stresu to również zdrowszy tryb życia.

2 – Oszczędzasz czas i pieniądze

Koniec z męczącymi dojazdami i nieprzewidywalnymi wydatkami “bonuskami”. Oszczędności może być dużo, gdy wybierzesz pracę z domu. Ile miesięczne udas się tobie oszczędzić, może nawet 300-600zł ? Na pewno już wiesz, na co możesz wydać tę kwotę… i to co miesiąc.

Nie musisz jechać do pracy, zaoszczędzisz na paliwie, obuwiu, niezdrowych przekąskach w pracy… a jest tego znacznie więcej. Weź teraz kartkę papieru i zrób sobie listę, tych rzeczy, z których możesz zrezygnować gdy przestaniesz chodzić do biura. Masz? I jak, ile uda się zaoszczędzić?

3 – Masz więcej wolnego czasu

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *