fbpx

7 Najbardziej dochodowych nisz blogowych w 2022

7 Najbardziej dochodowych nisz blogowych w 2022 – czyli jak zacząć swoją przygodę z blogami internetowymi a przy okazji zarobić na tym. Czyli blog jako biznes i sposób na życie. Koniec z pracą na etacie, uruchom bloga i zacznij na nim zarabiać.

Wiele osób chce zostać blogerem by zacząć na nim zarabiać. Bloger jako zawód, to bardzo ciekawy sposób na życie. Ale bez odpowiedniego przygotowania oraz podstawowej wiedzy o blogowaniu, trudno będzie odnieść sukces.

Jak zostać blogerem w 2022 roku?

To nie tylko uruchomienie samej platformy blogowej, to również wybór niszy, tematyki oraz sposobu zarabiania na blogu. Nim zaczniesz zarabiać na blogowaniu, przemyśl swój plan oraz niszę, w której chcesz działać.

By zostać blogerem wystarczy założyć bloga internetowego i rozpocząć przygodę z pisaniem wartościowych treści. Ale spokojnie, każdy może stać się “guru” internetowym oraz odnieść sukces w blogosferze. Potrzebujesz dobry pomysł, cierpliwość oraz odrobinę szczęścia. Pamiętaj, że to nadal praca i tylko od Ciebie, zależy czy odniesiesz sukces.

Wybierz temat bloga, z którym możesz tworzyć i pisać liczne artykuły. Nie zamykaj się w małej niszy, gdzie możesz napisać 20 artykułów, to nie wystarczy! Twórz blog, który może rosnąć razem z Tobą, który będzie podatny na rozwijanie nie tylko treści ale również możliwość generowania zysku.

Zarabianie na marketingu afiliacyjnym – 3 zasady sukcesu

Marketing afiliacyjny, to idealny sposób na zarabianie. Oczywiście, by zarobić na nim dobre pieniądze potrzebna jest wiedza oraz duże zasięgi (liczba odwiedzających). Są jednak 3 podstawowe zasady, które generują zyski na afiliacji. Poznaj je, zaplanuj posty, generuj zyski.

Pierwsza Zasada afiliacji – sprzedawaj produkty drogie

Zakładając, że na linkach produktowych zarabiasz 2-10% wartości sprzedaży, nie ma sensu promować produktów za 2-3 złote. Tak tanie produkty nie pozwolą na zarobek. Musisz pracować na większych kwotach, by wygenerować zysk ale również by ROI twoich działań był właściwy.

Druga Zasada afiliacji – powtarzalność

W niektórych branżach (usługi, oferty), możemy liczyć na powtarzalność wypłat. W tym momencie nasze wypłaty są stałe miesiąc w miesiąc. W tym wypadku, nie zarabiasz jednorazowego wynagrodzenia, a jest ono wypłacane co miesiąc na zasadzie procentu od obrotu/sprzedaży.

Dobrym przykładem mogą być zarobki ze sprzedaży usług SAAS. Raz sprzedana usługa w formie subskrypcji, daje nam możliwość zarobku co miesiąc przez cały czas trwania usługi (lub przez długi okres np. 12 miesięcy).

Trzecia Zasada afiliacji – wielkość się opłaca

Chodzi tu o wielkość rynku, wielkość wyszukań w internecie oraz wielkość grupy klientów. Dobrym przykładem, może być rynek kosmetyków, który ma bardzo dużą grupę klientów, dużo osób wyszukuje informacji w internecie a nasz blog o tej tematyce może przyciągnąć dużą liczbę odwiedzających.

Jeśli nie działasz w oparciu o te 3 zasady, to nie stworzyć biznesu w oparciu o afiliację. Składową wszystkich trzech zasad jest sukces albo porażka. Nawet jeśli oferujesz drogie produkty, z powtarzalną wypłatą ale nie masz zasięgu, nie odniesiesz sukcesu.

7 Najbardziej dochodowych nisz blogowych w 2022

Specjalnie dla was przeanalizowaliśmy najlepsze nisze do zarabiania na blogach internetowych. Zobacz w jakiej tematyce możesz zarobić najwięcej. Bo wybór właściwej niszy, to również szansa na najlepsze zarobki. Pisz o poszukiwanych rzeczach, przyciągaj klientów, buduj swoją internetową markę oraz realizuj cele zawodowe.

1. Rachunki emerytalne, oszczędnościowe oraz krypto waluty

Przykładem mogą być rachunki emerytalne oraz sprzedaż i zakup krypto-walut. W obu przypadkach, jest to poszukiwana fraza i zainteresowanie wielu osób. Sprzedając odpowiednie usługi w tym sektorze (tworząc odpowiednio dobry kontent o tej tematyce), możemy zacząć dobrze zarabiać.

Dobrym przykładem są firmy oferujące porównania kont czy kart kredytowych. Banki płacą za każdego klienta, który otworzy konto lub kartę kredytową.

2. Moda premium

Moda premium dla osób poszukujących informacji oraz ciekawych produktów modowych z wyższej półki. Mówimy tutaj o takich produktach jak luksusowe zegarki, ekskluzywne buty czy torebki. Tego typu produkty się dobrze sprzedają (w mniejszej ilości, ale zyski są większe). Wyobraź sobie zarobek 5% ze sprzedaży zegarka za sto tysięcy złotych.

Blogów modowych jest dużo, ale blogów modowych z treścią “premium o produktach premium” już nie jest tak wiele. To dość wymagająca branża, ale piękno i ekskluzywna moda najlepszych projektantów i marek zawsze jest w modzie.

3. Outdoor – camping, surwiwal, podróże

Wszytko dookoła przebywania na dworze. Mowa tutaj o sprzętach jak namioty, kuchenki gazowe, ciuchy outdoor. Bardzo ciekawa tematyka, dla osób zamiłowanych w campingu. Sprzętu o którym możemy pisać (i oferować) jest wręcz nieskończenie wielka.

Zainteresowanie tą tematyką nigdy nie słabnie, a osób podróżujących czy spędzających czas w bliskości z naturą jest coraz więcej. Możemy tu oferować tysiące produktów, a co za tym idzie dobrze zarabiać.

4. Narzędzia i elektronarzędzia

Tu jest wiele nisz związanych ze sprzedażą narzędzi i elektronarzędzi. Dobrym przykładem może być ogrodnictwo, gdzie możemy oferować takie produkty jak piły, kosiarki, narzędzia ogrodowe i akcesoria do ogrodu, a nawet meble.

Kolejnym dobrym przykładem mogą być narzędzia do obróbki drewna czy narzędzia do wykonywania innego ciekawego hobby czy zajęcia zawodowego. Możliwości jest bardzo wiele, tak samo samych fizycznych produktów jest naprawdę wiele.

W tym przypadku oczywiście nie muszą być to tanie produkty, mogą to być drogie kosiarki po kilka tysięcy złotych, na których zarobimy odpowiednio wysokie prowizje.

5. Wszystko dookoła domu

Zastanów się co ludzie kupują do domu co jest drogie? Może to ekskluzywne meble, drogie sprzęty AGD a może jacuzzi czy grill elektryczny? Tematyki ekskluzywnych produktów dla domu, to nisza bardzo ciekawa i jeszcze nie wykorzystana.

Zastanów się również do jakiej klienteli się kierujesz. Do właścicieli drogich apartamentów a może ekskluzywnych domów. Jaka oferta ich interesuje?

Mogą to być zarówno oferty dookoła konkretnej tematyki (np. ekskluzywne meble), ale również szersze podejście dookoła wszystkiego co w domu się przyda. Zobacz ilu potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych, możesz znaleźć?

6. Technologia i wszystko co nowe

Technologia to bardzo szeroka tematyka, możesz zainteresować się konkretną tematyką lub spróbować pisać o szeroko pojętej technologii. Dobrym przykładem, może być np. tematyka telefonów komórkowych, laptopów i komputerów, a może gier i e-sportu?

Tu nie ma ograniczeń, jednym ograniczeniem może być nasz czas, który możemy poświęcić na pisanie takiego bloga. Ale potencjalnych możliwości na sprzedaż jest wiele.

7. Oprogramowanie

Blog o tematyce odpowiedniej niszy dotyczącej wybranego oprogramowania. Tu zarabiamy na subskrybentach oraz sprzedaży jednorazowej. Czyli zysk z raz pozyskanego klietna, jest podzielony na comiesięczne wypłaty. Dzięki linkom afiliacyjnym, oferujesz najciekawsze oprogramowanie z danej dziedziny, a pieniądze wpadają każdego miesiąca, jeśli klient przedłuży subskrypcję.

To świetny sposób na budowanie sprzedaży, która będzie rosła z miesiąca na miesiąc.

Którą z 7 Najbardziej dochodowych nisz blogowych wybierzesz w 2022 roku?

Gotowy na uruchomienie bloga i rozpoczęciu zarabiania w 2022 roku? To dobry moment, by zmienić swoje życie i stać się blogerem w pełnym zakresie czasowym. Pracuj gdzie i skąd chcesz. Pisz o czym kochasz i zarabiaj dzięki marketingowi afiliacyjnemu w 2022 roku.

Zobacz również artykuł o zarabianiu w internecie: Zarabianie w internecie – zostań autorem i influencerem!

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *