fbpx

Blog w dobie kryzysu – czy to dobry pomysł?

Drodzy Państwo, dziś tylko same dobre wiadomości. Jeśli nasza gospodarka znajdzie się w kryzysie to oznacza, iż jest to dobra pora dla Blogera. Oto nie za długa i nie za krótka lista, czemu warto mieć bloga podczas kryzysu.

Wirtualna prezentacja produktu

Gdy ograniczony jest dostęp do sklepu fizycznego, sieć internet jest jedynym miejscem gdzie możemy obejrzeć produkty. Wyszukiwarki internetowe pozwalają znaleźć tysiące sklepów. Oczywiście nim nastąpi sprzedaż, warto poznać opinie o danym produkcie.

I tu właśnie blogerzy i vlogerzy świetnie wypełniają lukę “profesjonalnego doradcy”. Zastanów się przez chwilę. Ile razy szukamy i czytamy przed dokonaniem zakupu? Sprawdzamy opinie, analizujemy ceny i chcemy potwierdzić się w przekonaniu, że ten zakup ma sens.

Reklama i marketing w internecie

A jeśli już piszemy o produktach, to również trzeba pomyśleć o szerokich działaniach promocyjnych. Gdy ulice są puste reklama outdoor traci na znaczeniu. Albo siedzimy przed telewizorami albo w internecie. Tak przebiega nasza “kwarantanna”. To również świetna okazja do promocji innych firm.

W dobie kryzysu, firmy albo się zamykają albo wydają więcej i więcej na reklamę, by rozkręcić sprzedaż. A czemu nie mieli by tych funduszy przesłać właśnie na wasze konto?

Sposób na dodatkowy zarobek

Prowadzenie bloga to również sposób na dodatkowy zarobek. Możemy zarabiać z reklam Google, z wpisów sponsorowanych, przedstawienia i prezentacji produktu a nawet na organizacji konkursów i pośrednictwa w sprzedaży. Tu możliwości jest naprawdę dużo.

Blog to świetny sposób by dorobić do pensji podczas kryzysu lub by przejść zupełnie na swoje i zarabiać bez szefa nad głową. Wszystko zależy tylko od nas!

Szansa na sprzedaż usług on-line

Szkolenia, ebooki oraz wiele innych “wirtualnych” produktów czeka na sprzedaż. Jeśli szkolisz, to możesz to robić on-line. Jeśli prowadzisz kursy, warto pomyśleć o kursach wirtualnych.

Kryzys to często duży motywator do zmian w naszym życiu. Zmian na lepsze i znalezienie swojej drogi. Może i ty potrafisz pomóc w takiej transformacji? My pomagamy prowadzić blogi.

Bo łatwiej zdobyć pracę

A może tak poprowadzić bloga gdzie się przedstawisz, opiszesz swoją osobę i pokażesz CV? Blog to świetny sposób na szukanie pracy. To kolejny pomysł jak podejść do autoprezentacji.

W dobie korona-wirusa wszystkie rozmowy rekrutacyjne są prowadzone on-line. To jest ten moment, by pokazać, że potrafimy odnaleźć się w wirtualnym środowisku i zaprezentować co robimy, co nas interesuje i jaką mamy wiedzę.

Zwiększenie sprzedaży dla firm

Na sam koniec, nie możemy zapomnieć o blogach firmowych. Jeśli coś produkujemy lub dystrybuujemy blog będzie świetnym medium do zaprezentowania naszej oferty. Potencjalny klient, który wejdzie na naszego bloga otrzyma kompleksową wiedzę i poradę, która pomoże w sfinalizowaniu sprzedaży.

Gdy bazujemy na starych rozwiązaniach, warto zadbać o pokazanie się on-line. Czy to w formie kompleksowej strony internetowej ze sklepem albo bloga z poradami dla klientów. Blog to nie tylko kanał sprzedaży, to przede wszystkim niesamowicie silny kanał komunikacji.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *