fbpx

Cała prawda o Tarczy Antykryzysowej 1.0

Mamy Tarczę Antykryzysową w wersji 1.0… Zobaczcie co można z niej wyczytać oraz jakie “korzyści” daje ona przedsiębiorcom … a raczej czego nie daje i czemu prawdopodobnie z niej nie skorzystasz.

Kilka słów od księgowej…

Cześć, siedzę na kwarantannie, czytam, szukam i weryfikuje. Nie wiem jak Rząd obliczył taką ogromną pomoc o której tak głośno w mediach ale niestety gro firm nie otrzyma nic albo prawie nic. Dlaczego?

  1. firmy świadczące usługi ciągłe nadal będą musiały takowe świadczyć- przychód się nie zmieni ale wpływy na konto już tak, a w ustawie nie ma nic o płynności finansowej. Jest natomiast zapis, który zabrania wypowiadania umów w okresie do dnia 30-06-2020.
  2. Mikro firmy, które nie pracują w ogóle nie łapią się na podstawowe świadczenia bo poczyniły już inne kroki aby zabezpieczyć swój biznes ( przypomnę że ustawa weszła w życie 31-03-2020- ostatni dzień dostarczenia skutecznego wypowiedzenia ;( )
  3. Firmy, których branże nie funkcjonują nawet jak otrzymają świadczenie postojowe i zwolnienie z zus to na co to ma starczyć? 2080,00 PLN / 3 miesiące?
  4. Cześć branż spowolniła tępo, część wie, że po pandemii ich usługi nie będą pierwsze na liście poszukiwanych i dlatego podejmuje już dzisiaj kroki zabezpieczające.
  5. Ustawa jest na tyle precyzyjna, że do ostatecznie 98 stron przygotowany jest poradnik zawierający 197 stron jak czytać w/w ustawę.
  6. Nadmienię, że Niemcy wprowadzili ustawę na 15 stron i jest jasna i czytelna. Gospodarka niemiecka zwolniła ale po zakończeniu pandemii po prostu ruszy.

A co będzie u nas? Jak myślicie?

Chcesz być na bierząco z poradami dla biznesu? Zajrzyj na naszą grupę

KSIĘGOWOŚĆ – Grupa wsparcia dla firm

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *