fbpx

eCommerce odnosi sukcesy w trudnych czasach

Pandemia koronawirusa to niesamowita szansa dla eCommerce. Fizyczne sklepy notują ogromne straty, elektroniczne nie nadążają z realizacją zamówień. Przeniesienie biznesu do sieci to duża szansa na zysk.

Sprzedaż w Internecie

Ograniczanie w poruszaniu się do centrów handlowych i lokalnych sklepów, wpłynęło na zwiększenie sprzedaży poprzez kanały elektroniczne. W tych ciężkich czasach “klasyczne” kanały sprzedaży, ograniczają zatrudnienie a nowoczesne, nie nadążają z realizacją zamówień.

Duże sklepy internetowe poszukują nowych pracowników, by dać radę z realizacją wpływających zamówień. Aktualnie, sprzedaż w internecie na nowo zyskuje olbrzymią popularność. Bez wychodzenia z domu, możemy wybrać towar, zakupić go i czekać, aż zostanie on dostarczony pod nasze drzwi.

Internet zbliża do klientów

W dobie kryzysu, jest bardzo ciężko. Ale trzeba działać mądrze i wykorzystywać wszelkie możliwości. Szczególnie jeśli dotychczas nasza firma nie była “królem internetu”. To moment, gdy trzeba zastanowić się nad możliwościami powiększenia sprzedaży, która może uratować naszą firmę w tak ciężkich czasach.

Ostatnio pracowaliśmy dla lokalnego sklepu sporzywczego, który wdrożył swój mini kanał sprzedaży on-line. Można było zamówić towar z półek bez wychodzenia z domu. Jednocześnie, sklep dowoził w najbliższym sąsiedztwie towar do klientów. Płatność, była robiona on-line a zakup nie wymagał od nas wyjścia z domu.

Czy możesz to sprzedać online?

No właśnie jakie produkty można sprzedać on-line? W dzisiejszych czasach większość produktów i usług możemy zaproponować poprzez kanały elektroniczne. Każda branża, stoi przed wyzwaniem kontaktu z klientem on-line. Jeśli nie możesz, już teraz przenieść sprzedaży do internetu to jesteś w dużych tarapatach.

Sklepy stoją zamknięte, a klienci wybierają ofertę dostępną w internecie. Lokalne firmy mają duży potencjał, w organizacji sprzedaży do najbliższych klientów. Mogą zaproponować lokalnie swoje usługi i towary. Dzięki temu realizacja zamówień może być błyskawiczna.

Tak samo jest z wiedzą. Możemy np. rozpocząć sprzedaż naszej książki, czy projektów za pomocą sklepu internetowego lub strony internetowej. Pozwolimy na zakup, gdy nasi klienci nie mogą do nas przyjść fizycznie. Zapewni, to oczywiście powiększenie sprzedaży a dla wielu, wygenerowanie jedynego kanału sprzedaży w czasach pandemii.

Jakie rozwiązania można wdrożyć?

Rozwiązań, możemy wdrożyć naprawdę wiele. Ale tutaj zajmiemy się szybkimi, rozwiązaniami, które możemy wdrożyć w ciągu zaledwie kilku dni. Oczywiście, nie będą one tak perfekcyjne jak duże platformy ale będą dużo tańsze oraz ominie nas kilkumiesięczny proces budowy.

  1. Strona firmowa – prosta strona firmowa z blogiem oraz ofertą. Dzięki prezentacji oferty, możemy zbliżyć się do klientów. Czas wdrożenia, to nawet 2 dni robocze.
  2. Strona firmowa + prosty sklep internetowy – to nie tylko storna informacyjna, ale również prosty sklep internetowy. Wdrożenie kompletnego systemu nie powinno zająć, więcej niż 4 dni robocze. Najszybciej wykorzystać popularne połączenie systemu WordPress z jedną z platform ecommerce.
  3. Dedykowany sklep internetowy – prosty sklep internetowy, możemy odpalić w 3-5 dni roboczych. Jest to najlepsze rozwiązanie, dla dużej liczby produktowej. Oczywiście, nie będzie to rozwiązanie tak idealne jak dedykowany system, ale pomoże w szybki sposób zaproponować kanał dystrybucji on-line gdy tego potrzebujemy.

Zobacz również:

Jak sprzedawać więcej w sklepie internetowym?

.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *