fbpx

Idealna strona www dla fotografa – jaka jest?

Jaka powinna być strona internetowa dla fotografa i co powinno się na niej znaleźć. Na te i podobne pytania, postaramy się odpowiedzieć. Jesteś fotografem, jeśli tak to zobacz co powinno znaleźć się na Twojej stronie web.

Strona internetowa dla fotografa

Strona internetowa dotycząca autorskiej fotografii powinna być elastyczna, nie powinna nas ograniczać. Jednocześnie składa się na nią wiele elementów takich jak galerie, wizualny aspekt, czytelność i użyteczność dla odbiorców.

Jeśli pracujemy w branży fotograficznej, musimy zadbać nie tylko o odpowiednie przedstawienie naszej oferty, ale również o aspekt promocji i pozyskiwania klientów.

Przed rozpoczęciem budowy strony musimy sobie zadać pytanie jaką ofertę będziemy oferować i kto ma z niej skorzystać. Inaczej zaplanujemy stronę z usługami dla dużych korporacji a inaczej z obsługą fotografii portretowej.

Gdy już wiemy, jaką fotografię chcemy oferować, możemy przejść do zaplanowania podstawowych elementów naszej strony. Co potrzebujemy, jak strona ma wyglądać i działać. Co ma zrobić nasz klient, do jakich informacji powinien posiadać mieć dostęp czy jak zaplanować nasze menu.

Strona internetowa dla fotografa
Strona www jest częścią pracowni fotografa

Zdjęcia są najważniejsze

Nasza strona, to strona fotografa więc i fotografie są tu najważniejsze. To w jaki sposób je pokażemy, ile fotografii wybierzemy i jak poprowadzimy czytelnika, jest istotnym elementem zdobywania zleceń.

Do naszej galerii wybieramy tylko najlepsze zdjęcia. Nie powinno być ich więcej, niż 10-20 fotografii na galerię. Oczywiście jeśli wykonujemy tylko jeden rodzaj fotografii możemy nasze najnowsze zdjęcia publikować we wpisach na blogu.

Oczywiście, gdy lepsze zdjęcia się pojawiają w naszym portfolio, warto je również podmieniać w naszych galeriach na stronie.

Działaj w mediach społecznościowych

Jeśli zbudujesz swoją stronę internetową, zadbaj o jej promocję np. w mediach społecznościowych. Pokazując swoje zdjęcia i wpisy na blogu, staraj się by ruch z tych mediów kierował się na Twoją stronę internetową.

To pomoże w przekonaniu i odnalezieniu potencjalnych klientów. Jeśli jesteśmy widoczni on-line, a nasze zdjęcia są odpowiednio dobrane, to ruch na naszą stronę jest niemal pewny. Dobrym pomysłem, może być również prowadzenie kanału na Youtube.

Filmy video, są dobrym sposobem na zbudowanie dużej liczby odbiorców, którzy mogą skorzystać z naszych produktów i usług fotograficznych. Pokaż na filmie jak działasz, pokaż swoje sesje fotograficzne. Warto w ten sposób budować nie tylko zaufanie do siebie ale również wspomóc naszą promocję poprzez marketing szeptany. Fajne filmy czy wpisy, będą udostępniane dalej.

Istotne elementy strony fotograficznej

No właśnie, czy strona fotografa jest inna, aniżeli strona firmowa? Trochę tak! Musimy w odpowiedni sposób zaprezentować swoje zdjęcia, bo to właśnie one namówią potencjalnego klienta do skorzystania z naszej usługi.

Odpowiednio musimy zaplanować nasze galerie, ich kategorie oraz sposób prezentacji fotografii. Równie ważnym będzie kolor samej strony. Inaczej prezentują się zdjęcia na stronie jasnej inaczej na stronie ciemnej.

Wybierz jeden z dwóch kolorów biały lub czarny. To właśnie one, głównie wpływają na odbiór naszych prac. Inaczej prezentuje się fotografia w białym passepartout a inaczej w czarnym lub ciemno szarym.

Na naszej stronie powinniśmy umieścić:

  • galerie z fotografią
  • kontakt i dane kontaktowe dla klienta
  • zakres naszej oferty
  • miejscowość lub teren gdzie pracujemy
  • blog może być dobrym dodatkiem
  • jeśli oferujemy kursy i naukę, to również ofertę takich eventów
  • skaż swoje profile w social mediach
  • pokaż recenzje i opinie klientów

Czy coś jeszcze chcesz oferować na stronie? Może to być sprzedaż twoich prac w formie fotoplakatów lub fotoobrazów. Możesz również pomyśleć o uruchomieniu internetowych kursów o fotografii.

Pamiętaj, że nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Stronę możesz zacząć, od prostej “wizytówki” ze zdjęciami a potem rozwijać ją zgodnie z założeniami. Nie wszystko musisz tworzyć samemu od razu. Sam projekt zmian i budowania Twojej strony, może być podzielony na odpowiednie elementy.

Nie wiesz jak wybrać nazwę dla strony, gdzie posiadać hosting i jak zbudować stronę? Szkoła blogera może pomóc w zbudowaniu dla Ciebie idealnej strony dla fotografa. Zapraszamy do kontaktu i poznania wyceny strony internetowej dla fotografa.

Szkoła blogera, tworzy strony internetowe, sklepy oraz proste platformy e-learningu. Jeśli potrzebujesz stronę internetową o Twojej fotografii, sprawdź jak możemy pomóc.

Artykuł powstał, we współpracy z fotolabem internetowym zeenpix.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *