fbpx

Jak dzięki blogowi możemy podróżować za darmo?

Czy wiesz, że bycie blogerem pomaga w wielu sytuacjach życiowych? Np. podróżowanie, to świetny pretekst by jeździć po świecie zupełnie za darmo i blogować o interesujących Ciebie sprawach. Podpowiadam jak podróżować zupełnie za darmo dzięki blogowi.

Czy można podróżować za darmo?

Oczywiście, że można i robię to od ponad roku. Tę, możliwość dał mi blog, i Tobie może on pomóc przy wyjazdach “wakacyjnych”, by płacić za wyjazd ułamek ceny lub podróżować zupełnie za free.

Teraz pewno, pierwsze pytania się nasuwają, że i Ty chcesz tak podróżować ale nie wiesz jak możesz to zrobić? Najprościej, najszybciej i w ciągu najlepiej kilku miesięcy. Oto mój, przepis jak podróżować zupełnie za darmo będąc blogerem.


Oto film z mojego wyjazdu “wakacyjno – służbowego” do Marsa Alam w Egipcie, listopad 2019

Nasze najważniejsze porady jak podróżować za darmo

Zbadaj możliwą niszę dla bloga

To już, standardowo polecam, by dobrze wybrać niszę blogowania. Prowadząc bloga o kosmetykach, masz dużo mniejszą możliwość, niż gdy Wybierzesz branżę podróżniczą. Oczywiście, aktualnie branża, ta zupełnie stoi ale po kryzysie, będzie musiała odrobić straty. I tu będzie potrzebna mądra reklama!

Ja wybrałem niszę nurkowanie, gdzie świetnie się czuję robiąc to co kocham najbardziej (nurkuję), podróżuję, poznaję nowych ludzi i miejsca oraz mam pełen relaks. To właśnie mój blog nurkowy, daje mi tyle możliwości i elastyczności w realizacji marzeń. Dziś podróżowanie nurkowe, jest dla mnie częścią zawodowej pasji. Nie tylko odpoczywam, ale również na tym zarabiam.

Wybierając niszę, zobacz czy jest szansa na podróżowanie, z jakimi partnerami oraz kto, potencjalnie nie tylko będzie czytał Twojego bloga ale również, kto potencjalnie za sponsoruje Twój wyjazd. Zrób, to jeszcze podczas planowania wyboru branży i tematu samego bloga. To pomoże!

Twórz popularne i wartościowe treści

Wartość dla czytelnika jest najważniejsza. Zobacz, czego szukają Twoi czytelnicy w internecie i jak to pożenić, z podróżami. Blog, odniesie sukces, gdy będzie odpowiadał i pomagał w realizacji jakiś celów lub rozwiązywał problemy. Ba, możesz nawet stworzyć blog o tanim podróżowaniu? Czemu nie, jeśli uda się zdobyć do tego bloga partnerów i sponsorów, nie widzę przeszkód by taki właśnie serwis powstał.

Czyli, wartość dla czytelników, stawiaj na pierwszym miejscu. Potencjalny reklamodawca, będzie wolał zainwestować w bloga, którego czytelnicy śledzą autora i jego wpisy. Nie w bloga, który jest tylko duży ale nie posiada osobowości ani fanów.

Zbuduj markę osobistą

I nie musisz być profesjonalistą, by ją dalej promować. Ja stworzyłem markę “Nurek Amator”. Gdy, blog powstawał bym żółtodziobem w nurkowym świecie. Wszyscy poważni, reklamodawcy nie brali mnie serio, bo byłem skierowany do “Amatorów”. Dziś, naszą grupę i stronę śledzą nurkowie z nawet 30 letnim stażem.

Z Amatora o znaczeniu “stopnia podstawowego”, stworzyliśmy Amatora “Amator czegoś dobrego”. Od początku powstania, stworzyłem odpowiednie nazewnictwo, nie wstydziłem się go i to doprowadziło mnie do darmowych podróży. Tak, już wiedzą nie jestem amatorem, ale za każdym razem gdy znajdę się w nowym miejscu pod wodą, cieszę się tak samo jak podczas pierwszego nurkowania (tylko, teraz strach już mniejszy).

Posiadając markę osobistą, to Ty właśnie masz siłę przebicia do potencjalnych partnerów i sponsorów. Ciebie, chcą widzieć podczas ich działań reklamowych i to Tobie, płacą za ich realizację.

Zbuduj blog o dużym znaczeniu w branży

Mój blog powstaje od 2017 roku, czyli nie jest to nowy projekt. Dopiero rok 2019, stał się przełomowy jeśli chodzi o liczbę, potencjalnych klientów i zleceń. Nim, zacząłem korzystać z marki, którą zbudowałem, wpierw musiałem zainwestować w jej stworzenie.

Jak się pewno domyślasz, sprzęt nurkowy, kursy specjalistyczne oraz same wyjazdy w różne części globu nie są tanie. Ale, nurkowanie to moja, życiowa pasja. I tak bym, zainwestował te pieniądze w siebie i realizację tej pasji. Było, więc mi łatwiej uzasadnić, wydatki.

W latach 2017-2018 budowałem, siłę nazwy, marki osobistej oraz kolekcjonowałem partnerów strategicznych. Czasem, byli to przypadkowi partnerzy ale z czasem, zacząłem wybierać sobie firmy, które mogły mi dać coś więcej, niż tylko same logo na stronie. Tak nastał rok 2019… , który zmienił u mnie wszystko. Stałem się mini “influencerem” w mojej branży. W branży nurkowej w Polsce!

Gdy zbudujesz zasięg i silną markę, to jest ten moment gdy zaczniesz, zdobywać dobrych partnerów oraz możliwości, nie tylko do realizacji marzeń, ale również i swoich celów biznesowych. Możesz, silną markę zbudować przez 8-10 miesięcy, gdy poświęcisz 100% swojego czasu, i zrobisz wszystko, by zbudować silną markę. Możesz, też nie robić nic i przez 10 lat, nie osiągniesz sukcesu.

Polecam działać, jak nie wychodzi, zmień taktykę i znów działaj. Każde, działanie testuj przez 1-2 miesiące, potem rób poprawki i działaj znowu przez kolejny okres 1-2mc. I tak 24/7 przez resztę Twojej blogowej kariery.

Poszukaj partnerów i sponsorów

Kto zapłaci za Twoje wymarzone wakacje? Partnerzy i sponsorzy, którzy otrzymają od Ciebie większą wartość niż, koszt Twoich wakacji. Na początku, może to być dofinansowanie np. samego pobytu w hotelu. A czemu nie, wyjazd staje się o 50% tańszy. Potem, ktoś zaprosi Ciebie, na wyjazd w 100% sponsorowanych. Kolejnym levelem, będzie wyjazd za darmo + wynagrodzenie za pracę.

Dla mnie, tego typu wyjazdy to sama przyjemność. Ale, zawsze piszę szczerze, nawet gdy coś jest nie tak, to wskazuję te mankamenty. Tak, założyłem na samym początku, mojej przygody z blogowaniem. Oczywiście, w pewnych kręgach, staniesz się nie popularną osobą. Ale Twoi czytelnicy oczekują szczerości a ich feedback, będzie Twoją kartą przetargową do realizacji marzeń. W tym, przypadku do darmowego podróżowania.

Analizuj trendy i zmiany na rynku

Zobacz co jeszcze możesz poprawić, na swoim blogu by był bardziej atrakcyjny dla czytelników ale również dla reklamodawców. A może, aktualnie fajnie jest promować hotele? Jeśli tak, to skontaktuj się z wybranymi hotelami w miejscu, do którego chcesz pojechać. Powiedz co robisz, kto jest ich potencjalnym klientem i jak możesz pomóc w promocji ich miejsca.

Duże hotele nie chcą współpracować? Poszukaj, niszowych hoteli np. prywatnych luksusowych apartamentów, resortów lub hoteli niszowych. To co nie przemówi, do dużej sieciówki, może się sprawdzić z partnerem, mniejszym.

Hotele, to tylko przykład potencjalnych klientów. Gdy podróżujesz po górach dobrym partnerem, może być producent sprzętu górskiego, obuwia, akcesoriów. A gdy kochasz surfować, może warto pogadać z nowym producentem desek, które trzeba aktualnie promować? Nie zamykaj się w wyobraźni. Sponsorem, może być nawet marka samochodowa, która da Tobie do testowania, nowy model swojego pięknego pojazdu na dwa tygodnie np. na Teneryfie?

Zobacz, czego czytelnicy pragną, jakie kierunki ich interesują i dobieraj swoich partnerów zgodnie z przekazem na swoim blogu. Temu, tak ważne jest odpowiedni wybór branży.

Fotografia & Video sprzedaje

Fotografia oraz filmy video sprzedają. To naprawdę, działa i jest pomocne podczas prezentacji nie tylko czytelnikom ale również partnerom biznesowym. Wideo, które umieściłem na początku tego wpisu, nagrałem podczas współpracy z Centrum Nurkowym. Nasza współpraca, trwa już prawie dwa lata i nie zapowiada się jej koniec.

Moim ulubionym narzędziem, jest kamera sportowa. Nie, tylko jest mała i lekka, tak ważny element podczas podróżowania, ale również, szeroki kąt i lekkie rybie oko, ten look po prostu do mnie przemawia. Oczywiście, nie nada się do filowania pięknych wnętrz, czy biżuterii ale przebywając pod wodą kilka godzin dziennie i chodząc wszędzie w luźnym ubiorze, nie chcę nosić profesjonalnego dużego sprzętu.

A jaki aparat? Ja, wykorzystuję telefon komórkowy oraz kamerę sportową, ale na większe wyjazdy mam w ekipie fotografa lub filmowca, który dba o zapas dobrych materiałów wizualnych. Na początku, będzie trudno z powiększaniem, swojego zespołu ale wierzę, że z czasem i Ty zbudujesz “Swoje super zaplecze partnerów, współpracowników i sprzętu”.

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz tak jak, ja podróżować zupełnie za darmo ale nie wiesz jak zplanować i ruszyć ze swoim blogiem? Zapraszam do umówienia konsultacji.

Już teraz! Specjalnie dla Ciebie, za darmo pierwsze 15 minut, naszego spotkania on-line, gdzie możemy porozmawiać o twoim sposobie na darmowe podróżowanie. Zapraszam na darmowe konsultacje.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *