fbpx

Jak założyć sklep internetowy i sprzedawać? Sprzedaż generowana automatycznie

Jak założyć sklep internetowy i sprzedawać? W internecie można zarabiać na wszystkim. A dobry sklep internetowy i promocja to sprzedaż gwarantowana. To możliwe, nasz klient już po 7 dniach od uruchomienia sklepu internetowego w jeden dzień zarobił pierwsze 750zł netto! A to tylko początek ich przygody z ecommerce!

Stwórz ładną stronę i prosty sklep

Sklepy internetowe mogą kosztować powyżej 100 tysięcy złotych, a mogą kosztować kilka tysięcy. Te proste sklepy nie są wcale gorsze! Wszystko zależy od oferty, produktów lub usług oraz dobrego marketingu.

Na początek zadbaj o zbudowanie sklepu, który będzie prosty dla klientów a dostęp do oferty intuicyjny. Na początek dobrym rozwiązaniem jest hybryda strony internetowej oraz platformy WooCommerce. Nasz klient zdecydował się właśnie na takie rozwiązanie.

Powstał bardzo prosty system e-commerce, bazujący na sprzedaży wirtualnych produktów i usług on-line. Strona miała być przejrzysta, łatwa oraz posiadać integrację z płatnościami internetowymi. I tak się właśnie stało. Zbudowaliśmy stronę bez zbędnych dodatków i udziwnień. Wchodzisz, widzisz ofertę i zamawiasz. Płatność szybka, teraz wystarczy promocja.

Praca trwała kilka tygodni. Efektem było zbudowanie sklepu internetowego z 10 produktami wirtualnymi. Po tygodniu od uruchomienia, klient wygenerował 750zł netto w jeden wieczór! A to tylko początek pracy z ecommerce. Co będzie dalej? Na pewno wiele wyzwań i szybki rozwój. W takim tempie inwestycja na sklep internetowy zwróci się w 2-3 miesiące.

Jak założyć sklep internetowy i sprzedawać?

Zacznij od planowania co chcesz sprzedawać i w jaki sposób? Nie zapomnij o szybkich płatnościach oraz zabezpieczeniu certyfikatem SSL. Warto również rozplanować komunikację zewnętrzną, spójne grafiki oraz kolorystykę.

Gdy już wiesz jak będzie wyglądał produkt i twój marketing pomyśl o prostym rozwiązaniu na początek

Nie musisz na początku posiadać hiper skomplikowanego systemu, analiz czy big-data. Wystarczy prosty sklep, dzięki któremu sprawdzisz czy i jakie produkty się sprzedają. Bo inwestycja powinna być odpowiednio zbilansowana i nie powinna wymagać wielkiego kredytu.

Lepiej zainwestować w reklamę i marketing a potem gdy sprzedaż ruszy, pomyśleć o dalszym rozwoju platformy IT. W Szkole Blogera, wiemy jak istotny jest dobry start i odpowiednia oferta. A platformy sklepowe uruchamiamy już od 2999zł brutto!

Jeśli do Twojego sklepu trafi maksymalnie 500-1000 produktów, pomyśl nad WooCommerce. To narzędzie, które pozwala na zbudowanie prostego systemu ecommerce, który sprzedaje! Gdy już

Najprościej będzie zamówić gotowe rozwiązanie bazujące na sprawdzonych dodatkach. Prosty, działający i zarabiający sklep internetowy możesz zamówić u nas. Rozwiązanie nada się do uruchomienia szybkiej sprzedaży bez skomplikowanych rozwiązań.

Marketing i promocja

Inwestując mało w platformę internetową, pozostanie nam zapas gotówki na produkty oraz promocję. Bez prostej promocji nie ma szansy na sprzedaż w naszym sklepie. Dużo lepiej jest otworzyć sklep za 3000zł i przeznaczyć 50,000zł na promocję niż na odwrót.

Nasz klient przeznaczył swoje siły i pomysły na promocję na platformie Facebook. Tam, też zdobył nowych użytkowników, którzy zakupili produkty wirtualne. Został wygenerowany zysk już w drugim tygodniu działania sklepu, przy pierwszej jego promocji!

Nie mają miliona produktów, nie posiadają farmy serwerów oraz nie przeznaczyli olbrzymich nakładów na budowę platformy. Teraz klient zamówił u nas system LMS by sprzedawać swoje szkolenia. Czekamy na ich kolejne sukcesy sprzedażowe.

Ty też możesz zostać właścicielem sklepu internetowego

Zapraszamy do kontaktu w celu poznania naszej oferty na budowę sklepów internetowych w oparciu o najpopularniejszą platformę na rynku – WooCommerce. Zacznij sprzedawać w internecie – wdrożenie nawet za 7 dni!

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *