fbpx

Narzędzia pracy dla blogera

Blogowanie to praca, a jak zawsze do pracy potrzebujemy odpowiednie narzędzia . Zobacz, które powinien znać i posiadać bloger. Czyli bez czego, uruchomienie bloga będzie trudne.

Dobry laptop to podstawa

Czemu laptop? Bo często zdarza się, że trzeba podjechać do klienta i zrobić mini prezentację. Laptop jest mobilny, więc daje nam możliwość pracy z każdego miejsca na świecie. A czasem ważne zlecenie wpada, gdy jesteśmy na zasłużonych wakacjach lub mamy zlecenie poza krajem. A tych drugich w naszym przypadku wpada coraz więcej. Jedziemy w miejsce oddalone ale zawsze mamy ze sobą laptopa, kamery i inne sprzęty niezbędne do wykonania zlecenia.

Czemu dobry? Przez dobry rozumiemy szybki. Najlepiej piekielnie szybki. W naszym przypadku laptopy wybieramy z najwyższej półki i zmieniamy co 4-5lat na nowe. A moc obliczeniowa jest nam potrzebna do obrabiania zdjęć, filmów oraz pracy bez czekania. Laptop jest naszym głównym narzędziem pracy. Im będzie lepszy tym wydajniej będziemy pracować.

Smartfon

Kolejne bardzo ważne narzędzie pracy blogera. Dziś już każdy z nas prawdopodobnie ma telefon komórkowy. Dzięki niemu, możemy odbierać pocztę, wysyłać zdjęcia i artykuły. Gdy nie ma pod ręką aparatu czy kamery, smartfon również pomoże.

Kontakt telefoniczny jest ważnym kanałem komunikacyjnym. Bardzo często odbieramy SMS czy połączenia głosowe od naszych partnerów biznesowych. Gdy potrzebują pomocy, nowego wpisu albo działań on-line.

Oczywiście jest to również smycz. Nigdy nie jesteśmy sami, chodź często pozwalamy sobie na odrobinę ciszy włączając tryb samolotowy.

Aparat cyfrowy

Oj przydaje się podczas robienia sesji np. produktów. Oczywiście obok aparatu warto również pomyśleć o blendzie doświetlającej, tle czy stole bezcieniowym.

Ale nasze studio fotograficzne musimy wpierw wyposażyć w aparat. Jaki to będzie? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Jeśli prowadzisz blog o ptakach czy przyrodzie to będziesz korzystać ze sprzętu przystosowanego do fotografii przyrodniczej. Jeśli natomiast robisz zdjęcia butów, to nie będzie potrzebny, aż tak drogi i profesjonalny aparat.

Zastanów się czy potrzebujesz aparat fotograficzny? Jeśli chcesz sprzedawać swoje zdjęcia, pewno zainwestujesz w profesjonalny sprzęt. Ale do prostego blogowania, aparat może nie być nam potrzebny. Do selfie w zupełności wystarczy telefon komórkowy z aplikacją do edycji zdjęć. Naprawdę wielu blogerów a nawet instagramowców do swojej pracy wykorzystuje smartfona.

Kamera sportowa

Dla blogerów o sportach ekstremalnych ale i nie tylko, kamera sportowa to must-have. Nie jest tu istotne, jaką marę kamery wybierzesz. Warto jednak wybrać model o długiej pracy na baterii, dobrej jakości obrazu oraz szerokiej gamie akcesoriów.

Widzisz do czego dążymy? Lista się zawęziła do kilku modeli i marek. Ale jest to gadżet, który powinien wystarczyć na kilka lat bez konieczności wymiany na inny. Minimalnym standardem będzie rozdzielczość 1080p ale coraz częściej publikujemy filmy 2K i 4K.

Oczywiście przy filmach jakości 4K wracamy do mocnego laptopa, który pozwoli nam obrobić filmy, wyedytować je i wyeksportować na YouTube, Vimeo lub wprost do naszego bloga.

Przenośne dyski SSD, pendrive i karty pamięci

Z jednej strony pod ręką, zawsze mamy ważne pliki na kilku pedrive’ach (kurcze jak to ciężko się odmienia) z drugiej gdy nagrywamy filmy przenosimy je z kart pamięci na dyski SSD. Podręczna pamięć, pomaga nam zachować najważniejsze projekty, zrobić kopię bezpieczeństwa oraz odciąża dysk naszego laptopa.

Na początek proponujemy zakup minimum jednego dysku o pojemności 1-2TB oraz dwóch pendrive’ów. Taki zestaw, pozwoli Tobie na przechowywanie zdjęć, artykułów, filmów video, ważnych dokumentów oraz książek.

Na koniec korzystamy również z wielu kart pamięci. Jest ich naprawdę sporo. Najmniejsze mają po 16gb, ale w naszej pracy staramy się używać kart o pojemnościach od 64gb wzwyż. I uwierzcie, gdy piszemy, że jeden projekt w Egipcie zabrał nam ponad 3TB samego materiału video.

Zobacz również:

3 gadżety dla każdego blogera

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *