fbpx

O responsywności słów kilka

Responsywność, czym jest i czemu jest tak ważna dla Twojej strony internetowej? Od czego zależy i jak wpływa na pozycję w Google? Opowiadamy o responsywności w kilku słowach i prosto.

Czym jest responsywność strony?

Responsywność to najprościej mówiąc, możliwość dopasowania strony do różnych urządzeń, głównie urządzeń mobilnych. Czyli nasza strona wyświetla się odpowiednio zarówno na komputerze jak i również na smartfonie, tablecie czy telewizorze multimedialnym.

Responsywność = strona jest odpowiednia dla wszystkich urządzeń, na których może być wyświetlana.

Czemu warto mieć stronę responsywną?

W roku 2020, responsywność to już tak na prawdę wymóg a nie wybór. Blisko 53% wszystkich wyświetleń w internecie jest obsługiwana za pomocą urządzeń mobilnych takich jak tablety i smartfony.

Coraz więcej osób korzysta tylko i wyłącznie ze smartfonu lub tabletu. Ile razy Tobie zdarzyło się szukać informacji w telefonie? To dzięki stronie responsywnej, masz możliwość prezentacji swojej oferty, bloga, informacji i pomocy do klientów mobilnych.

Responsywność a Google

Oczywiście to nie koniec zalet. Google, również bardziej promuje strony responsywne, oparte o odpowiedni system CMS z łatwą dostępnością do treści. Im nasza strona jest lepsza dla odbiorcy mobilnego tym wyżej w wyszukiwaniach będziemy się pojawiać.

W roku 2020 Google nie promuje stron mało czytelnych, bez responsywnego układu czy z problemami dla użytkowników korzystających z urządzeń przenośnych. Jeśli budujesz swój serwis, zadbaj by był łatwo dostępny dla urządzeń mobilnych. Zarówno od UX (user experience) jak i oprawy graficznej.

Responsywność jest dziś obowiązkowa! A czy Twój przyszły blog będzie responsywny? Zapraszamy do kontaktu, zobacz jak możemy Tobie pomóc.

Nie masz czasu ani wiedzy jak zbudować responsywną stronę internetową lub blog? Zapraszamy do kontaktu, wspólnie utworzymy miejsce przyciągające dla Ciebie klientów.

    .

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *