fbpx

Projekt IT jest jak budowa domu

Projekt IT jest jak budowa domu. Mamy zespół specjalistów, jedni robią fundamenty, potem ściany, przychodzą okna, dach, i dochodzi do wykończenia z zewnątrz i wewnątrz… chodzi o to by wykończyć dom a nie wykończyć samego siebie.

Project Manager = Kierownik budowy

Wiadomo jak to z budową jest, a to nie przyjadą płytki, a to się rozchoruje murarz a na dodatek jeszcze materiały nie dotarły na czas. I tu właśnie o ten “czas” oraz nadzorowanie chodzi.

Projekty IT prowadzimy praktycznie każdego dnia. A to mniejsze a to długie kilku miesięczne dla koncernów międzynarodowych. Problemy są różne, ale trzeba sobie z nimi dać radę. Poprowadzić całość jak najszybciej tak by ograniczyć koszty i wdrożyć rozwiązanie IT zgodnie z założeniami.

Zdobądź doświadczenie i działaj

No właśnie, bez doświadczenia, zaufanych podwykonawców oraz planu działania nie zbudujemy całego projektu. Nam dojście do pewnego work flow zajęło blisko 10 lat. Jest coraz więcej pracy, coraz więcej zleceń i coraz ciekawsze projekty.

Zawsze podpowiadamy klientom, jaką ścieżkę obrać i jak planować swój projekt by był aktualny za kolejne kilka lat. Z doświadczenia wiemy, że każdy projekt to nowe wyzwania, a te które się powtarzają trafiają na wytartą ścieżkę, która się sprawdza.

Zaczynaj projekt IT my zrobimy resztę

Oj, tak właśnie jest. Aż, 99% projektów ma wspólny mianownik czyli kompleksowość. Analizujemy rynek, badamy konkurencję, tworzymy brief, rozmawiamy i ustalamy założenia. Potem dobieramy technologię, przeprowadzamy grupowe spotkania, testujemy i projektujemy.

Wszystko ma swój czas oraz miejsce. Wszystko się składa z części jak puzzle. To od nas zależy, czy wszystkie elementy dobrze spasujemy. A klient? Klient, otrzymuje gotowe i kompleksowe rozwiązanie.

Więcej o Projektach IT można przeczytać tutaj:

Udana współpraca w ramach projektów IT

Poszukujesz pomocy z projektem IT? Napisz do nas i otrzymaj kompleksowe wsparcie. Wynajmij Project Managera od zadań IT.

    .

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *