fbpx

Sprzedaż międzynarodowa w obliczu pandemii COVID-19

COVID-19 zmienił sposób w jaki robimy zakupy. Chcąc być bezpiecznym coraz częściej sięgamy po zakupy w internecie. Dotyczy to nie tylko dóbr podstawowych ale również luksusownych. Chcemy być bezpieczni a internet jest najlepszą formą zrobienia zakupów.

W dzisiejszych czasach nie tylko tanie produkty, ale również produkty luksusowe, maszyny czy zaawansowane technologie sprzedaje się przez internet. Zmieniliśmy swoje nawyki zakupowe. Zobacz jak internet pomaga w sprzedaży międzynarodowej w dobie COVID-19.

Internet otwiera granice

Ofertę trzeba w odpowiedni sposób przedstawić. Użyteczna wielojęzyczna strona internetowa, to niesamowite narzędzie, które pomaga w przygotowaniu prezentacji swojej firmy.

W przeciwieństwie do materiałów drukowanych (np. katalogów), jest dostępna 24 godziny na dobę. Nie śpi… pracuje na nasz sukces cały czas. Dodatkowo, pozwala w prosty sposób dotrzeć do potencjalnego klienta. Czy to klienta B2C czy B2B. Tu nie ma znaczenia, czy produkujemy coś a może sprzedajemy produkty wirtualne. Liczy się odpowiednia prezentacja oraz informacje zamieszczone na stronie.

Nasza strona to miejsce bez ograniczeń. Może pracować dla nas nawet, gdy mamy urlop. A w czasach pandemii to również kanał, który zastąpił targi oraz eventy branżowe.

Sprzedawaj bezpiecznie

Nie ryzykuj swojego zdrowia. Sprzedawaj bezpiecznie przez internet. Dzięki stronie internetowej zbudujesz kanał informacyjnych i sprzedażowy. Koniec ze spotkaniami twarzą w twarz, dziś widzimy się na ekranie komputera.

Zmieniły się zasady gry. Nigdy wcześniej internet nie był tak ważnym kanałem informacyjno-kontaktowym. Dziś jeśli tylko możemy kupujemy on-line.

Jak sprzedaje strona internetowa?

Jest kilka aspektów działania stron internetowych, o których musisz wiedzieć. Postaramy się pokazać jak działa i sprzedaje w internecie dobra strona web.

  1. Zaufanie – jeśli nie masz pięknej strony internetowej, trudniej jest zbudować zaufanie. Gdy potencjalny klient czy partner szuka informacji o Twoich produktach, wpierw zagląda na Twoją stronę internetową. Wizualne aspekty są bardzo ważne.
  2. Informacja – strona internetowa pozwala stworzyć kanał informacyjny o naszej firmie i produktach. Jest to pierwszy kanał, który możemy wykorzystać w dowolny sposób. Nowy produkt? super, możesz go opisać. Zmieszasz ofertę? nie ma problemu, zmiany dokonujesz szybko.
  3. Kontakt – strona nie tylko pozwala pokazać ofertę ale również daje informacje kontaktowe dla naszych aktualnych oraz przyszłych klientów. To na stronie nasz przyszły klient będzie szukał adresu email, numeru telefonu czy adresu firmy.
  4. Bezpieczeństwo – w dobie COVID-19 kontakty osobiste niosą ze sobą spore niebezpieczeństwo zarażana. Strona internetowa jest idealnym kanałem nawiązania współpracy. Bezpiecznym dla obu stron. Tym bardziej, warto zadbać by nasza strona była szybka, ładna, użyteczna oraz interesująca.

Strona firmowa może być dostępna w jednym lub wielu językach. Może dotyczyć jednego produktu lub ich tysiącom. Strona internetowa otwiera przed nami szansę na zwiększenie sprzedaży oraz budowanie zaufania.

A czy Twoja strona internetowa sprzedaje? Chcesz zwiększyć liczbę klientów? Postaw na nowoczesne strony internetowe, które sprzedają.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *