fbpx

Stać Cię na to, żeby nie robić nic?

Jaka dzisiejsza czynność przybliżyła Ciebie do spełnienia swoich marzeń? Czy działasz dobrze i co zrobić by nasze efekty rosły z miesiąca na miesiąc. Czyli odrobina o “ruszeniu czterech liter” do działania, i realizacji marzeń tych małych i wielkich.

Rusz się i działaj

Trzeba działać, trzeba budować markę osobistą (lub firmową) i odnosić coraz to większe sukcesy. Ale jeśli działać, to robić to mądrze i zgodnie z planem. A czy ty, już masz swój plan jak dojść do spełnienia swoich marzeń? Czy dzisiejsza robota została wykonana i czekasz, na wyzwania dnia kolejnego? Czyli o planowaniu, realizacji i wdrażaniu działania w naszym życiu słów kilka.

Mam dla Ciebie zadania i ćwiczenia do zrealizowania. Ale cała praca, jest po Twojej stronie. Musisz, działać… zacznij małymi krokami, tak by w przyszłości, duże wyzwania nie stanowiły dla Ciebie problemów. Małe wyzwania zrealizujesz szybciej, przygotują one Ciebie, do realizowania wyzwań życiowych, zawodowych czy osobistych.

Musisz tylko zacząć! Najlepiej, zacznij lub dziś! Nie ma na co czekać, nie chcesz, chyba zmarnować kolejnych lat swojego życia na rozmyślaniu a co by było gdybym… nie gdybaj, planuj i działaj!

Praca 10h na dobę to za mało?

Pracujesz po 10 lub więcej godzin dziennie a efektów nie widać? Czyli coś robisz, źle albo nie masz wyraźnego planu gdzie widzisz siebie za 12 miesięcy. Nie wiem, czy przez rok zrealizujesz te największe cele, ale te małe możesz zrealizować już wkrótce. Pomyśl co Ciebie dzieli, od odniesienia sukcesu, co działa a co zupełnie nie przynosi rezultatów.

Lubimy wpadać w pętlę nawyków. Wysyłamy te same maile, i łudzimy się, że zadziałają tym razem. Zobacz już teraz czy masz milion wysłanych maili, bez odpowiedzi? Jeśli, tak to czas coś zmienić. Nie szukaj, wymówek tylko działaj, działaj w inny sposób, działaj zgodnie z harmonogramem.

Pracuj mądrze nie ciężko

Powiedzieć, łatwo zrobić to już zupełnie inna sprawa. Tak, wiem, że tak właśnie możesz pomyśleć. Ale czy praca od 8 do 16 jest dla Ciebie? Czy rozpaczanie nad rozlanym mlekiem coś zmieni? Nic! Pomyśl, gdzie możesz być jutro a gdzie za rok. Do czego dążysz, jakie masz potrzeby i czy wolność osobista, niezależność i lekka praca za dobre wynagrodzenie jest tym, czego szukasz?

Jeśli wiesz, co chcesz w życiu robić, zadaj sobie teraz pytanie co zostało zrobione, by dojść do tego momentu, gdy robisz co chcesz? Nie udało się? Nic nie szkodzi, zmień sposób działania i zacznij od nowa. Nie Możesz pozwolić sobie na nierobienie nic!

Zaplanuj przyszły tydzień na nowo!

Chcę by Twój przyszły tydzień został zaplanowany na zadania. Podziel je na ważne, mniej ważne i dorywcze. Zobacz, które musisz wykonać na pewno a, które są tylko “zachcianką”, że fanie by było zrobić.

Gdy już podzielisz te zadania, pomyśl, czy da się coś zrobić innego niż dotychczas. Co możesz zmienić, gdzie odejść od wytartych “nie działających” ścieżek i zrobić coś zupełnie nowego. Zmiana może być minimalna ale również drastyczna! Piszesz, maile i nie dostajesz odpowiedzi, spokojnie to może napisz list i wyślij go w pięknej kopercie. Tego nikt się nie spodziewa… coś nowego, coś innego.

Mam specjalnie dla Ciebie darmowy planner tygodniowy. Wydrukuj go na ten i przyszłe tygodnie tak by planować z głową. Potem pozostaje tylko wykonać odpowiednią pracę aby go zrealizować. Na początek, zaplanuj po 2-3 mini zadania dziennie. Zwiększaj liczbę zadań, gdy realizacja 3 dziennie, stanie się dziecinnie prosta. Działaj!

Kup Sobie piękny notes

Gdy kolejny tydzień został zaplanowany, czas usiąść nad notesem i rozpisać poszczególne zadania w punktach. Zrób to chronologicznie, dla każdego zadnia co trzeba zrobić i jak to zrobić by odniosło sukces. Możesz skreślać, poprawiać, zmieniać koncept ale zapisz to!

To co znajdzie się w notesie, będzie Twoim drogowskazem i pomocnikiem w realizacji celów. Chcesz nowy telewizor? To zaplanuj, ile musisz zarobić by go kupić. A może potrzebujesz więcej wolnego czasu… to co musisz zrobić, by uwolnić się od obowiązków dnia codziennego na tyle, by mieć mini wakacje przez 1 dzień w tygodniu (albo dłużej).

Ja osobiście uwielbiam planować i zapisywać całość piórem w notesie o miękkiej oprawie. Mogę swobodnie, bazgrać bez ograniczeń, które narzuca na nas twarda oprawa. Zobacz, może taki notes stanie się Twoim codziennym przyjacielem.

Bloguj, vloguj, podcastuj

Ogólnie wyraź siebie w jednym lub kilku mediach. Buduj, swoją markę osobistą i pewność siebie. Jeśli dziś brakuje Tobie pewności siebie, to blog jest najlepszym sposobem na jej zbudowanie od zera. Musisz, mi uwierzyć na słowo, ale to naprawdę działa.

Początki, będą ciężkie ale im dłużej blogujesz, tym lepiej Tobie idzie… a podążasz, do realizacji swoich pragnień o tym nie zapominaj! To właśnie marzenia i pragnienia, powinny być bodźcem do działania! Przy takim podejściu, kasa przyjdzie sama. A doświadczenia, które zdobędziesz pozostaną z Tobą na zawsze. A gdy odpalisz już swojego bloga lub odkurzysz zapomnianego, daj nam znać gdzie go możemy poczytać.

Nie chcesz pisać? Wolisz wideo albo audio, nie ma problemu możesz zostać blogerem albo podcasterem. Tylko zacznij! Już od jura! Obiecujesz? Super!

Nie narzekaj, uśmiechnij się

Typowy polak musi narzekać, koniec ze stereotypami, nikt nie lubi malkontentów, nie bądź nim i Ty. Uśmiechnij się, właśnie zaczyna się reszta Twojego życia, życia lepszego ze świetlaną przyszłością. Nie wierzysz? Zacznij działać i zobaczysz jak szybko szczęście zapuka do Twych drzwi.

Planuj, działaj i eksperymentuj

No to do roboty! Zmień coś w swoim życiu i zamień działania na oślep, na dobrze obraną drogę do realizacji sukcesu. Niech ten wpis będzie bodźcem do dalszego działania. Ale nie takiego na 2-3 tygodnie, takiego na resztę Twojego życia. Życzymy samych sukcesów, a gdy już pojawią się jakieś porażki, pomyśl co następnym razem trzeba zrobić inaczej, czego porażka nas nauczyła.

Gdy nie robisz nic, to nawet nie stoisz w miejscu, po prostu się cofasz. Na to nie może sobie w dzisiejszych czasch pozwolić nikt, nie możesz sobie pozwolić i Ty! Zacznij nowy eksperyment… eksperyment, zmiany Twojego Życia… zacznij go od jutra. Dziś zatrzymaj się na moment, weź kartkę papieru i zaplanuj sobie przyszłość.

Podziel kartkę na dwie równe części, możesz to zrobić w pionie lub poziomie.

Po lewej stronie kartki, napisz do czego dążysz i co chcesz osiągnąć. Możesz napisać o materialnych sprawa, ale również o sprawach ciała czy duchowych. Tu nie ma złych celów, tu muszą się znaleźć Twoje cele! Nie zapomnij, że musisz podać datę realizacji celu. Chcesz schudnąć? Napisz, że będziesz ważyć X kilogramów w dniu (i tu np.  będę ważyć 75 kilogramów 4 maja).

Po prawej stronie, napisz co potrzebujesz zrobić by te cele osiągnąć. Jeśli chcesz schudnąć, to zacznij np. ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Jeśli chcesz kupić, dom to zaplanuj ile będzie potrzeba pieniędzy na jego zakup i jak masz zamiar te pieniądze zarobić.

Działaj!

Niespodzianka – super motywator tylko dla Ciebie!

Tak, wiem czasem ciężko jest się zmotywować do działania. Jeśli ten wpis tego nie zrobił, to mam dla Ciebie, właśnie Ciebie zadanie do wykonania. Wykonaj zadanie teraz! Możesz, potem w komentarzu napisać o swoich uczuciach, czy masz siłę do Działania?

  1. Wypisz swoje cele i marzenia. Zrobione? To super!
  2. Usiądź lub połóż się. Musi być Tobie wygodnie, bardzo wygodnie! Zrób to w ciszy.
  3. Na ćwiczenie przeznacz między 5 a 10 minut.
  4. Głęboko oddychaj i… zrealizuj punkt 5
  5. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że wszystko co chcesz osiągnąć zostało osiągnięte. Że, jeśli pragniesz domu to ten dom masz, na podjeździe chcesz ferrari to ono tam stoi, chcesz schudnąć? no to masz wymarzoną sylwetkę. Dosłownie wszystko się udało z Twoich planów.

I jak? Co czujesz po ćwiczenia, czy samopoczucie poszybowało do góry? U mnie to działa, za każdym razem, a robię to ćwiczenie każdego dnia. I każdego dnia czuje się coraz lepiej, bo wiem do czego dążę i realizuję swoją listę tygodniową i listę życiową.

Powodzenia i Działaj!

.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *