fbpx

Swift Performance Lite – czy warto instalować?

Przez ponad miesiąc testowaliśmy nowego Swifta. Napisaliśmy podsumowanie korzystania z darmowej wtyczki do cachu – Swift Performance Lite. Czy warto było ją zainstalować oraz z niej korzystać? Całe podsumowanie miesięcznych testów na żywym organizmie.

Wtyczka – Swift Performance Lite

O Swift Performance Lite zrobiło się głośno, jakoby o najlepszej wtyczce do zarządzania cachem na stronach oparty na WordPress. Oczywiście, przeprowadziłem dogłębną analizę i zdecydowałem się na przetestowanie wtyczki przez okres jednego miesiąca.

Do testu posłużyły wszystkie nasze strony. Od tych małych generujących nikły ruch miesięczny, po te największe generujące największy ruch na naszych serwerach dedykowanych.

Instalacja i uruchomienie

Instalacja przebiegła naprawdę szybko. W ciągu jednego dnia, miałem ogarnięte 90% wszystkich naszych stron a pierwsze testy prędkości z GTmetrix, były bardzo optymistyczne. Samo uruchomienie z instalacją zajmuje nie więcej niż jedną minutę! Daję ocenę 5/5

Test prędkości

Zwiększenie działania, stron po uruchomieniu wtyczki, w stosunku do strony bez aktywnego cache, to nawet do 50% szybszego ładowania. Świetne przyspieszenie, pomyślałem. Od razu, rozpocząłem testy dokonywania zmian na stronach i jak wtyczka daje sobie radę. Było spoko, tu daję ocenę 4/5

Pierwsze problemy po 48h od uruchomienia

Pierwsze problemy, pojawiły się po 48 godzinach po uruchomieniu wtyczek. Małe strony, z ograniczonym ruchem nie odczuły, żadnych problemów jednak duże serwisy zaczęły gubić publikacje.

Linki, przestały działać i pojawiły się losowe przekierowania na 404 lub inne errory serwera. To już, dało do myślenia, czy to wtyczka, czy może problem z innymi komponentami WordPress’a. Szybko, jednak analiza wewnętrzna, wykazała problem wtyczki. Tu moja ocena to 0/5.

Podsumowanie

Wtyczka, dobrze przyspiesza działanie stron internetowych, jednak problem z jej stabilnością działania, znikające linki, errory 404 czy nie wyświetlające się obrazki to poważny minus. Niestety w tej wersji, nie warto wtyczki używać. Trzeba będzie poczekać zanim, program nie stanie się bardziej profesjonalny.

Prowadząc biznes on-line, nie warto “ryzykować” stabilności działania, strony działającej chcąc zyskać 5% przyspieszenie. Nowe rozwiązania, nie zawsze są testowane pod dużym obciążeniem. Coś co działa teraz, za kilka chwil może przysporzyć nam problemów. A nie chcesz, tracić klientów i odwiedzających, bo coś nie działa poprawnie. Nie polecamy do korzystania na stronach on-line. Są, inne lepsze wtyczki.

“Moja rada dla Ciebie: Jeśli na Twojej stronie korzystasz, z tej wtyczki, warto podpytać swoich czytelników, czy wszystko działa poprawnie. Może akurat, z Twoimi ustawieniami i dodatkami wtyczka, nie powoduje problemów. Dobrym rozwiązaniem, będzie jednak zmiana wtyczki na inne sprawdzone produkty.”

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *