fbpx

Szablon darmowy czy premium?

No właśnie co wybrać? Czy szablon darmowy czy może szablon premium? Czy warto płacić za szablon oraz jak wpływa to na budowane przez nas blogi?

Szablon za darmo

Szablonów za darmo jest naprawdę niesamowicie dużo. Dodatkowo pojawiają się nowe praktycznie każdego dnia. Oczywiście, część szablonów jest nie do końca przemyślana, łatwa w użyciu czy dobrze współpracuje z przeglądarkami czy urządzeniami mobilnymi.

Ich jedną główną zaletą jest oczywiście cena… a raczej jest brak. W przypadku instalowania szablonu darmowego, mamy pewność, że w stopce znajdzie się link do autora lub formy, która dany szablon wykonała.

Często szablony darmowe, są “okrojoną” wersją ich płatnych odpowiedników. W takim wypadku, mamy ograniczone możliwości ich zmiany, kustomizacji oraz tworzenia zaawansowanych stron i blogów. Zabieg jest celowy by nakłonić nas do zakupu szablonu premium.

Gdy nie chcemy na początku inwestować w nasz “design”, to szablon darmowy może być dobrym wyborem. Jednak, im nasz blog staje się coraz bardziej poczytny, warto pomyśleć o zmianach na lepsze.

Szablony za darmo, nie posiadają wsparcia technicznego od wydawcy, są również przeważnie bardzo rzadko poprawiane (upgrady). To oczywiście, sprawia, że szablon może w pewnym momencie przestać współpracować z najnowszą wersją dodatków i systemu CMS.

Szablon premium

Szablon premium czyli szablon płatny. Jest ich w internecie również bardzo dużo. Przewagą szablonu płatnego jest praktycznie zawsze jego wygląd oraz możliwości prezentacji treści. Te szablony dają nam niesamowite możliwości w kreowaniu i budowaniu strony od A do Z.

Oprócz tego otrzymujemy przy zakupie roczne wsparcie, częste poprawki oraz kompatybilność dla najnowszych wersji systemu. Często szablony również współpracują z wtyczkami typu e-commerce, formularze kontaktu, etc.

Koszt takiego szablonu to pomiędzy 32$ a 67$. W cenie zakupu dostajemy wsparcie na okres 12mc oraz aktualizacje do najnowszej wersji. Oczywiście nie musimy co roku robić kolejnego zakupu, ale tracimy możliwość upgrade pluginów premium czy dostępu do wsparcia technicznego.

Czy warto dopłacić do szablonu premium? Wszystko zależy od bloga, inwestycji jaką chcemy zrobić oraz do naszych wymagań odnośnie wyglądu strony.

Szablon na zamówienie

Najdroższe i najbardziej kompleksowe szablony. Tworzone przez agencję brandingu, grafików, designerów UX oraz grupę osób zajmujących się dużymi wdrożeniami IT. Tu ceny zaczynają się od 25tyś za dobrze przygotowany projekt i rosną wzwyż. Sufitu cenowego raczej nie ma.

Przeznaczone dla dużych firm, chcących pokazać swoje produkty, usługi oraz wiedzą, że inwestowanie w design się opłaca w długiej perspektywie czasu.

Utrzymanie kompatybilności to kolejne 5-10 tyś złotych rocznie. W tej cenie płacimy za utrzymanie wyświetlania i poprawnego działania naszej strony. Często wtyczki i systemy CMS, ulegają drastycznym zmianom a to wymaga ponownego kodowania strony.

Potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu szablonu płatnego lub premium? A może szukasz kompleksowego wsparcia dla indywidualnej strony web? Napisz do nas i miej spokój z zarządzaniem strony internetowej.

    .

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *