fbpx

Udana współpraca w ramach projektów IT

Jak w udany sposób przeprowadzić pojekt IT do końca? Tak by otrzymać idealny produkt a przy tym nie zwariować. Czyli czas na zatrudnienie własnego wirtualnego zespołu PMO.

Czy wiesz czym się zajmuje PMO? Jaki ma wpływ na projekty oraz co zrobić, gdy rozważasz zakup nowej technologii IT a nie masz na to czasu?

Nie musisz znać się na IT

Ostatnio spotkało się kilku prezesów zarządu. Rozpoczęli rozmowę o bolączkach tego “zawodu” a raczej “powołania”. Okazało się, bardzo szybko, że 99% problemów powtarza się w każdej z firm. Nie tylko problemy się powtarzają to w dodatku branże w których pracują są zupełnie inne.

Brak czasu – masz ten problem?

Jeśli tak, to cieszymy się tym bardziej, że masz czas by przeczytać ten artykuł. Chodzi o to, by odciążyć Twój kalendarz od rzeczy mniej ważnych i zająć się tymi najważniejszymi. Nie wiemy jak pracujesz i w jakiej branży, ale jesteśmy pewni, że jeśli nie pracujesz w IT, to nie masz ochoty na walkę z wdrożeniem projektu informatycznego.

Tak, to chyba standardowy problem. Trzeba wdrożyć rozwiązanie IT, ale nie may na to tak na prawdę ochoty. Gdy policzymy nakład pracy w procesie projektowania i delegowania osób w firmie do nadzorowania projektu, okazuje się że nasz budżet rośnie w astronomicznym tempie.

Czas to zmienić, czas wrzucić na luz, zając się innymi sprawami a wdrożenie przekazać do działu zdalnego. Szybko, tanio i w oparciu o doświadczenie… czyli czym jest PMO…

Project Management Office (PMO) – co to?

PMO, czym to jest? Brzmi jak jakaś kolejna choroba albo dziwna substancja dodawana do naszego jedzenia w procesie produkcji… Oczywiście, dziś o PMO napiszemy prostym językiem, tak by przedstawić korzyści a nie tworzyć kolejne meandry językowe i wprowadzać zakłopotanie.

Krótko… PMO to grupa osób lub instytucja wspierająca zespół projektowy już od początku, gdy projekt jest planowany, aż po jego wdrożenie. A jeszcze prościej, ktoś kto zajmie się wdrożeniem Twojego projektu…

A jak się ma PMO w projektach IT?

Dokładnie tak samo. PMO zajmie się nadzorowaniem wdrożenia projektu IT od początku do końca. A jeśli się zapytasz, co da Tobie PMO w twojej firmie? Jeśli jesteś szefem to spokój. Jeśli jesteś odpowiedzialny za wdrożenie systemu, to pomoc w ogarnięciu spraw związanych z projektem.

Czym się zajmie PMO na zlecenie?

 • Administracyjnym wsparciem projektów
 • Kontrolą przebiegu projektu
 • Tworzeniem metod i standardów
 • Rozwijaniem komunikacji wewnątrz organizacji
 • Ujednoliceniem działań operacyjnych
 • Lepszym wykorzystaniem zasobów

Czy PMO dla IT da się wynająć?

Oczywiście, wszystko odnosi się do budżetu, doświadczenia i wolnego czasu. Będąc prezesem zarządu, masz na głowie tyle spraw, że wdrożenie nowego systemu WEB, nie jest najważniejszym elementem w Twoim kalendarzu. Czasem trzeba przystopować, zająć się prowadzeniem swojej firmy, a kontakt z agencją IT, zlecić komuś innemu.

Idealnie by było mieć dziennie te 5-6h na nadzorowanie projektowania Twojej strony web. Ale nie jest to możliwe. Będąc szefem na pewno masz tego świadomość.

Czy chcesz mieć kolejną sprawę na głowie? Pewno nie! Dużo lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty, który pomoże w nadzorowaniu projektu IT od początku do końca.

Chcesz nową stronę internetową? Nie wiesz, którego dostawcę wybrać? Nie masz czasu na zaplanowanie i nadzorowanie projektu? Potrzebujesz, by ktoś zajął się tym za Ciebie? Zapraszamy do współpracy! Odciążymy, pomożemy, doradzimy, wybierzemy!

  .

  Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *