fbpx

WooCommerce najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce

Dane z 2021 roku wskazują jednoznacznie, że platforma WooCommerce jest wciąż najpopularniejszym systemem sklepów internetowych w Polsce. Zobacz skąd wynika taka popularność i jak twój biznes może uruchomić sklep internetowych na WooCommerce.

WooCommerce to sklep internetowy na WordPress

WooCommerce jest wtyczką do systemu WordPress. Pozwala na szybkie uruchomienie sklepu internetowego na naszej stronie. Nie bez powodu tak dużą popularność zdobywa WooCommerce, skoro większość stron internetowych powstaje właśnie na WordPressie.

Dodatkowo wtyczka daje sobie dobrze radę ze sklepami posiadającymi pomiędzy 1000 a 3000 produktów. Przy dobrej optymalizacji można również pomyśleć o zwiększeniu tego limitu produktów.

WooCommerce na tym powstają sklepy w 2021

Przyczyną tak wielkiej popularności możemy poszukiwać nie tylko w niskiej cenie wdrożenia (ok. 2000-4000zł), ale prostej obsłudze i intuicyjnym panelu. Zgodnie z raportem Senuto od kilku lat największą popularnością wśród małych sklepów cieszy się właśnie WooCommerce.

Jest to prosta platforma, którą dzięki darmowym i płatnym dodatkom możemy rozbudować do naprawdę profesjonalnie działającego systemu e-commerce. Dodatkowym atutem jest tu szybkość wdrożenia i niskie jego koszty.

Duże sklepy oparte o takie silniki jak Magento wymagają nawet kilkunastu miesięcy pracy. Sklep oparty na WooCommerce możemy uruchomić nawet w kilka dni. To oznacza, że od pomysłu do rozpoczęcia sprzedaży może minąć nawet 7-8 dni roboczych.

Tak ekspresowe działanie i niska cena pozwala również na szybkie włączenie nawet kilkunastu sklepów internetowych.

Nie wiesz czy WooCommerce jest dla Ciebie? Zobacz, jak zaplanować wdrożenie sklepu internetowego (ecommerce).

Jak wygląda uruchomienie WooCommerce?

Oczywiście zaczynamy od uruchomienia strony internetowej opartej na WordPress. Gdy strona zostanie uruchomiona potrzebujemy wybrać odpowiedni wygląd (szablon) wspierający e-commerce. W wypadku doboru szablonu najlepszym wyborem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań. Wtedy wygląd kosztuje nas od 400 do 800zł.

Dla projektów z większym budżetem, możemy stworzyć dedykowany szablon jednak tu koszt samego kodowania może wynieść od 15 tyś zł wzwyż. Podstawowy sklep to wydatek 2000-3000zł, więc na projekt indywidualny decydują się tylko firmy z większym budżetem.

Gdy nasza strona zostanie uruchomiona a szablon zaimplementowany, pozostaje tylko włączenie WooCommerce. Potem musimy poświęcić jeszcze trochę czasu na zbudowanie struktury produktowej oraz przejście przez ustawienia związane z magazynem, wysyłką, podatkami i dodatkowymi opcjami.

Na końcu dodajemy produkty i ustalamy ceny. Podpinamy płatności i formy przesyłki i oto nasz sklep jest gotowy. Pozostaje tylko marketing oraz przyciągnięcie ruchu na stronę sklepu.

Idealna platforma na start – jak zacząć sprzedawać on-line

WooCommerce to wręcz idealna platforma dla osób startujących z e-handlem. Nasz sklep możemy uruchomić w tydzień, a średnie koszty wdrożenia średniej wielkości platformy nie powinny przekroczyć 3000-3999zł netto. Zamów sklep internetowy taniej!

Jak widać niski koszt utworzenia sklepu pozwala na rozwijanie się popularności platformy WooCommerce.

Dodatkowo tworząc i budując pierwszy e-sklep nie ryzykujemy dużych pieniędzy na start. Otworzenie sklepu internetowego jest dużo tańszym zajęciem, niż otworzenie fizycznego sklepu.

Dodatkowo pandemia na dobre rozbujała cały rynek e-commerce a Polacy pokochali

O czym pamiętać wybierając WooCommerce?

Przed założeniem naszego sklepu powinniśmy przeanalizować potrzeby oraz dobrać odpowiednie rozwiązania. Dodatkowo musimy zadbać o bezpieczeństwo! Pamiętajmy, że duża popularność WordPress’a i WooCommerce to również duża liczba ataków na te platformy.

Warto skorzystać z gotowych dedykowanych dodatków, które zapewnią nam działanie z nowymi wersjami platformy. Każde tworzenie dedykowanych dodatków, może wymagać dodatkowych kosztów oraz poprawek w przyszłości.

Szkoła Blogera – tworzymy sklepy na WooCommerce

Od wielu lat tworzymy sklepy internetowe zbudowane w oparciu o platformę WooCommerce i WordPress. Budujemy szybko i tanio strony e-commerce idealne na start. Chcesz rozpocząć sprzedaż w internecie?

Nie musisz poświęcić miesięcy i sporych budżetów, by rozpocząć sprzedawać on-line. Uruchamiamy sklepy internetowe nawet w 7 dni. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *