fbpx

Zarabianie na blogu w 2022 roku – czy to możliwe?

Zarabianie na blogu w 2022 roku – czy to możliwe? Postaramy się pokazać, jak zaczynamy nowy projekt blogowy i co wpływa na jego sukces lub porażkę. Aktualnie prowadzimy nasz mini test, czy blogowanie w 2022 roku nadal ma ręce i nogi. Czy da się na tym zarobić i ile pracy potrzeba by odnieść sukces finansowy. Test przeprowadzamy od zera, na nowej domenie z nowym serwisem.

Zobacz również: Zarabianie w internecie – zostań autorem i influencerem!

Blogowanie w 2022 roku = blogi mają się dobrze!

Jeśli usłyszycie, że blogi w 2022 roku to przeżytek, to grubo się mylicie! To wciąż bardzo prężna i aktualna forma prowadzenia dialogu z czytelnikiem lub klientem. Wystarczy zobaczyć jak zwiększa się liczba stron w internecie i jak wiele firm mocno angażuje swoje środki i zasoby w budowanie własnych blogów firmowych.

Gdyby blogowania nie dało się połączyć z przyciąganiem uwagi, pomocą, promocją i marketingiem to medium szybko by zostało wyparte i zginęło. A tak, na ten moment branża blogowa ma się świetnie i każdego dnia powstają nowe systemy do budowania stron internetowych i blogów.

W 2022 roku szczególnie dużą popularnością cieszą się platformy typu No-Code w tym również te skierowane na tworzenie serwisów WEB i aplikacji mobilnych.

Zarabianie na blogu 2022 roku – czy to możliwe?

Chcemy sprawdzić ile uda się nam wygenerować zysku (czystego zarobku a nie obrotu), do końca 2023 roku. Nasz nowy projekt rozwijamy “po godzinach” pracy, hobbystycznie w celu analizy tego jak w roku 2022 wygląda otwieranie i monetaryzacja bloga internetowego.

Oczywiście, żeby było trudniej na reklamę i marketing przeznaczyliśmy 0zł. Nie będzie żadnych działań promocyjnych. Chcemy zobaczyć jak wygląda aktualnie budowa dużego serwisu w oparciu o nasz pomysł i determinację, a nie duże fundusze na reklamę. Zarabianie na blogu w 2022 roku jest możliwe, i udowodnimy to przez kolejne kilka miesięcy.

Bo blisko 99,9% nowych blogerów, rozpoczyna przygodę z bloggingiem bez funduszy na reklamę, promocję a nawet bez dobrze określonego planu działania.

Pamiętaj: Im więcej będziesz miał czytelników, tym więcej możliwości będzie do Twojej dyspozycji, aby zarabiać na swoim blogu.

Czy da się w 2022 roku zarobić na blogach? Oczywiście, nasz nowy projekt wygenerował pierwsze sprzedaże w 7 dni od uruchomienia. Teraz testujemy co uda się zrobić, przez kolejne sześć miesięcy.

Zarabianie na blogu w 2022 roku - czy to możliwe?

Blog od zera do 1100uu w jeden miesiąc

To nadal bardzo mała oglądalność, ale w jeden miesiąc pracując w wolnym czasie, wygenerowaliśmy ruch 1100 unikalnych użytkowników. Czy to dużo? Wystarczająco by rozpocząć mini monetyzację bloga oraz dalej budować jego popularność.

Aktualnie w pierwszych 30 dniach blog wygenerował minimalny zysk. To oznacza, że jest szansa na stworzenie ciekawej platformy generującej w przyszłości dużo większe obroty, przy zachowaniu minimalnych kosztów własnych.

Czyli nowy bloger, może taką platformę traktować jako dodatkowe źródło dochodów lub wręcz żyć tylko z tej działalności. A nasz mini test potwierdza tylko, że rok 2022 nadal jest świetnym sposobem na zbudowanie prężnej, poczytnej i zarabiającej strony internetowej.

Plan na bloga w 2022 roku

Zawsze warto zaplanować naszego bloga, jeszcze przed rozpoczęciem samego pisania. Bez dobrego planu, bez celów krótko i długo terminowych może być trudno osiągnąć nasze oczekiwania.

Podstawą do planu powinno być odpowiednie zbadanie “tematyki i branży” w której chcemy tworzyć stronę. Oczywiście ważny jest nasz pomysł, czemu nasza strona będzie lepsza od konkurencji. A może warto stworzyć własną niszę, gdzie jeszcze nikogo nie ma? Z budowaniem niszy jest często tak, że nikogo tam nie ma, bo nie ma tam pieniędzy.

Dobrze przygotowany plan działania to idealny wstęp do zbudowania czegoś z potencjałem do zarabiania. Jeśli piszemy o niczym, dla nikogo i bez sensownego drogowskazu czy celu – to czemu ktoś miałby nam za to płacić?

Jak zaplanować nasze kolejne kroki w blogowaniu?

Zanim dowiesz się, jak zarabiać na blogu, musisz zwiększyć liczbę odbiorców poprzez zbudowanie fundamentu w postaci treści o dużej wartości. Wymaga to spełnienia pięciu kluczowych zasad blogowania:

 1. Poznaj swoją niszę: Przystępując do założenia bloga, musisz określić jego tematykę i grupę docelową. Zamiast pisać o wszystkim, co tylko przyjdzie Ci do głowy, musisz stworzyć konkretny rodzaj bloga. Wykorzystaj blog do budowania swojej wiedzy specjalistycznej w konkretnej dziedzinie i zaspokajania konkretnych potrzeb swoich czytelników.
 2. Dostarczaj treści wysokiej jakości: O ile ilość wpisów na blogu jest ważna, o tyle jakość jest jeszcze ważniejsza. Staraj się publikować wpisy konsekwentnie, ale nie pozwól, aby ograniczyło to Twoją zdolność do tworzenia dokładnych, dobrze opracowanych treści. W końcu Twoim celem jest, aby czytelnicy z przyjemnością czytali Twoje artykuły i wracali po więcej.
 3. Oferuj wartość: Tak jak każda firma, aby odnieść sukces, musi oferować wartość swoim klientom, tak samo jest z udanym blogiem. Ludzie czytają artykuły, aby zaspokoić potrzebę – czy to nauczenia się czegoś nowego, czy znalezienia rozwiązania problemu – a Twoim zadaniem jest ją zaspokoić. Wyjdź poza szablonowe treści i staraj się pisać posty, które wyróżniają się oryginalnymi spostrzeżeniami i prawdziwie pomocnymi informacjami.
 4. Zwiększaj zaangażowanie: Twój blog powinien nie tylko zaspokajać potrzeby czytelników, ale także sprawiać, że będą mieli ochotę na więcej. Im bardziej zaangażujesz swoich czytelników, tym skuteczniej będziesz mógł zarabiać na swoim blogu.
 5. Ugruntuj swój autorytet: Jeśli jesteś znanym ekspertem w swojej dziedzinie, ludzie będą chcieli czytać Twoje artykuły. Rozpowszechniaj informacje o swojej wiedzy, budując swoją obecność na innych platformach internetowych. Publikuj posty gościnne na blogach firmowych i w innych publikacjach online, publikuj artykuły w serwisach społecznościowych.

Nasz plan na kolejne 2 lata blogowania

Dajemy sobie dokładnie 2 lata, na stworzenie naszego bloga, zbudowanie wartości oraz realizację naszych celów. Co z tego wyjdzie i czy się uda, tego nie wiemy. Ale najlepszą “zabawą” dla nas jest samo rozpoczęcie przygody i poprawianie oraz rozwój nasz i naszego bloga.

Dobry bloger traktuje swój blog jak własne dziecko. Cieszy się z każdych, nawet najmniejszych sukcesów ale również smuci się z każdej porażki. Czy w 2022 roku można rozpocząć blogowanie? Oczywiście, że tak! To świetny moment by zmienić swoje życie na lepsze z własnym blogiem.

Jak wygląda nasz plan na bloga w 2022

 1. Zbudowanie dużej liczby treści – do połowy 2023 roku ma to być w naszym przypadku 2000 wpisów.
 2. Analizowanie zachowań użytkowników na stronie
 3. Zwiększenie odwiedzin naszego bloga
 4. Testowanie konkretnych form zarabiania – sprawdzimy na czym i jak najlepiej się teraz zarabia na blogu
 5. Zarabianie na blogu w 2022 roku – czyli wygenerowanie odpowiedniego zysku, który spełni nasze oczekiwania
 6. Oczywiście rozwój naszej platformy
 7. Najważniejsze czyli świetna zabawa (bo kochamy budować blogi)

Mini sukces z blogowania i nasz nowy projekt w 2022

Nikt nie obiecuje, że będzie prosto i będziesz zarabiać bez pracy. Jeśli szukasz pomysłu na zarabianie bez pracy, to niestety blogowanie nie jest dla Ciebie. Ale warto cieszyć się z mini sukcesów jakie odnosisz. My również cieszymy się, że udaje się rozwijać nasz nowy projekt i że zaczynamy zarabiać na blogu w 2022 roku. Pierwsze mini wpłaty budują naszą pewność i dają siłę do działania.

A co robimy teraz z nowym blogowym projektem?

Sprawdzamy jak działa Google i czy blogi nadal działają. Robimy działania i testowanie na kolejne kilka lat. A jeśli my możemy to i Tobie się powiedzie!

Z serii MINI SUKCESY… Tak wygląda ostatnie 30 dni naszej pracy nad nowym internetowym projektem. Uzyskaliśmy 1100 unikalnych użytkowników, a liczba ta rośnie każdego dnia. Wszystko organicznie, bez zbędnych wydatków na reklamę czy marketing. To tylko test, poznawanie tajników Google i oczywiście ulepszanie serwisu.

Zarabianie na blogu w 2022 roku – my już zarabiamy

W tydzień od uruchomienia naszego bloga, udało się zrealizować pierwsze zamówienia i wygenerować mały zysk. Taki początek daje więcej siły do dalszej pracy i budowania jeszcze lepszego produktu jakim jest blog.

Wciąż pracujemy nad samą platformą, testujemy zmiany i dodajemy nowe funkcje, kategorie i inne bajery. Oczywiście praca nigdy się nie kończy… ale to sama przyjemność.

Kolejne wyzwania przed naszą ekipą i miejmy nadzieję kolejne sukcesy “małymi krokami”. Na fazę testów i rozwoju dajemy sobie nawet 24 miesiące. A jak tam Wasze “mini sukcesy” w blogosferze?

Top 5 porad od blogerów, którym się udało! – Zarabianie na blogu w 2022 roku jest możliwe!

Wiele osób odniosło wielkie sukcesy w blogosferze. Zebraliśmy dla was 5 blogowych przykazań, jak zacząć blogowanie by zacząć zarabiać na blogu w 2022 roku. Mamy nadzieję, że pomogą w podjęciu decyzji o uruchomieniu pierwszego bloga.

Pamiętaj, że czas na zarabianie na blogu przyjdzie prędzej lub później! Najważniejsze by ruszyć z miejsca i podjąć wyzwanie.

Oto zbiór najpopularniejszych rad dawanych nowym blogerom w 2022 roku.

1. Uruchom swojego bloga

Nie czekaj, zacznij pisać bloga już teraz. Jest to zdecydowanie najczęściej powtarzana z porad i wskazówek dotyczących blogowania, którymi niemal każdy czołowy bloger z całego świata chce się dziś z nami podzielić (nie bez powodu).

I ma to sens. Łatwo jest znaleźć sobie wymówkę, by czekać na idealny moment na rozpoczęcie bloga, albo odkładać datę rozpoczęcia działalności do czasu, aż nauczysz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o blogowaniu. “Nie ma sensu zaczynać, dopóki nie zrobię wszystkiego tak, jak trzeba…”.

Takie odkładanie jednak nie przybliża ciebie do odniesienia wymarzonego sukcesu. Jeśli nic nie robisz, nic się nie zmieni. Lepiej uczyć się na porażkach, niż planować bez końca nowego bloga!

2. Stawiaj realistyczne oczekiwania

Stawiaj realistyczne oczekiwania, buduj mądre nawyki, które pozwolą Ci osiągnąć cele, i przyjmij postawę eksperymentowania.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zaczynają blogować. Ale jeśli budowanie prawdziwego, trwałego biznesu wokół bloga jest kluczowym celem blogowania, który masz nadzieję kiedyś osiągnąć – to ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania. Najczęściej potrzeba kilku miesięcy (lub nawet 1-2 lat), aby zacząć generować ponad 4000zł/mc dochodu z bloga. Jeśli jest to Twój pierwszy raz, kiedy uruchamiasz bloga, pomocne jest również posiadanie jasnego biznesplanu prowadzenia bloga.

3. Przygotuj się na duże wyrzeczenia

Przygotuj się na duże wyrzeczenia i poświęć dużo czasu na to, aby Twój blog zyskał na znaczeniu.

Największym poświęceniem, jakie musisz ponieść na przestrzeni lat to z pewnością poświęcanie niemal całego swojego czasu na prowadzenie bloga. Zwłaszcza na początku jego istnienia musisz pracować więcej i na wyższych obrotach. Na początku poświęcisz na niego od 20 do 40 godzin tygodniowo. Kiedy blog zacznie zarabiać, poświęcisz mu prawdopodobnie 40 do 60 godzin tygodniowo.

4. Traktuj swój blog jak produkt lub markę

Traktuj swój blog jak produkt lub markę. Dowiedz się jak sprawić, by wyróżniał się on z tłumu?

Pierwszą rzeczą, na której warto zająć się przy uruchamianiu bloga, jest budowanie własnej marki. Jeśli nie zadbasz o ten element teraz w przyszłości będzie wymagało od ciebie znacznie więcej pracy. Spójrz na swój blog jak na produkt lub markę. Co sprawi, że Twój blog będzie się różnił od tego, co już jest na rynku?

5. Zadaj sobie pytanie, co masz wartościowego do zaoferowania światu

Zadaj sobie pytanie, co masz wartościowego do zaoferowania światu za pośrednictwem swojego bloga.

Kluczem do zdobycia popularności w swojej niszy blogowej jest posiadanie treści o wysokiej jakości. Musisz mieć własną perspektywę. Musisz dowiedzieć się, co masz do zaoferowania – co czyni Cię wyjątkowym. Co masz wartościowego do zaoferowania światu? Kiedy już to zrozumiesz, możesz dostarczać swoim odbiorcom wysokiej jakości treści i produkty.

Na koniec pamiętaj, że…

Nigdy nie ma idealnego momentu na założenie bloga lub rozpoczęcie kariery pisarskiej – trzeba po prostu zacząć.

Doświadczenie bierze się z faktycznego wykonywania pracy, a nie można go zdobyć, dopóki się jej nie wykona. Kwalifikacje nie mają znaczenia. Nikogo to nie obchodzi. Gdy już coś stworzysz, nikogo nie obchodzą kwalifikacje, jakie za tym stoją. Liczy się to, czy jest to dobre. A więc zacznij działać, zdobądź doświadczenie, wymyśl coś porządnego, pokaż to, wyciągnij wnioski i pracuj nad tym, aby stale się doskonalić.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *