fbpx

Zarabianie w internecie – zostań autorem i influencerem!

Zarabianie w internecie, to ciekawy sposób na pracę “zdalną” a jednocześnie samemu jesteś sobie sterem, szefem, pracownikiem. Blog / magazyn internetowy to dobry sposób na zarobek pasywny oraz sposób na dobre życie.

Zostań autorem, pisz, promuj i sprzedawaj usługi oraz produkty. Bo w internecie, można bardzo dobrze zarabiać, będąc specjalistą w swojej niszy. O tym, jak można zarabiać na blogu, pisaliśmy już w artykule.

Zarabianie w internecie jak zacząć?

Od wymyślenia swojej niszy, analizy rynku oraz potencjalnych źródeł zarobku. Czy tematyka, którą chcesz się zająć ma dużą konkurencyjność i czy uda się Tobie wybić na tle innych osób?

Dziś założenie serwisu o temacie modowym, jest bardzo ciężkie. Zbyt duża konkurencja, może utrudnić nam zarabianie na tej dziedzinie. Zastanów się czy możesz “modę” okroić do mniejszego “tortu”. Może dobrym pomysłem będzie się skupienie, np. na butach dla dzieci, niż całej modzie?

To właśnie wybór odpowiedniej niszy, gwarantuje nam minimum powodzenia, naszego przedsięwzięcia. Często chcemy iść zbyt szeroko, oraz tworzyć zbyt obszerne serwisy, na których nie zarobimy (lub zarobimy bardzo mało).

Zadbaj o wizualny aspekt – logotyp, spójność graficzna

Twoja strona, musi mieć własny styl. Musisz zadbać o atrakcyjny wygląd. Najlepiej, gdy wspólnie z web designerem zaprojektujecie, jak serwis ma wyglądać i działać.

Czy chcesz prowadzić sklep internetowy, a może chcesz zarabiać w inny sposób? Gdy stajesz się influencerem, znacznie więcej czerpiesz zysków z lokowania produktów, niż z samej sprzedaży przez własny sklep.

Ale oczywiście, wiele osób prowadzących bloga zarabia w internecie na sprzedaży detalicznej produktów, szkoleń, czy usług np. doradczych. Na początku przygody z “blogowaniem” musisz zaplanować jak ma twoja strona działać i czy już możesz, coś sprzedawać od początku czy, może poświęcasz pierwsze 6-12 miesięcy na budowanie swojej marki?

Analizuj rynek, analizuj zachowania i trendy

Musisz być na topie w swojej branży. Czyli trzeba analizować trendy w internecie. Nie warto pisać o tematyce, która nie jest modna. Nie zarobisz pieniędzy, gdy nikt nie będzie czytał twoich publikacji.

Czasem warto wybrać odpowiednią niszę, która może pomóc w zarabianiu na blogu. Ale nie jest to łatwe i często popełniamy błąd wyboru złej, nieopłacalnej niszy na bloga. Jeśli nie wiesz jeszcze na czym zarabiać, musisz sprawdzić nasze aktualne zestawienie: 7 Najbardziej dochodowych nisz blogowych w 2022.

Jeśli aktualnie w twojej branży pojawiają się gorące tematy, trzeba je śledzić, poruszać i opisywać. Powstało wiele specjalistycznych aplikacji i stron, pozwalających śledzić aktualne trendy.

Bycie personą internetu, wymaga od nas pracy nie tylko jako redaktor ale przede wszystkim jako spec od marketingu, SEO, fotograf oraz sprzedawca.

Zarabianie pierwszego dnia – bądź realistą

Zarabianie w internecie jest możliwe, ale nie stanie się to już pierwszego dnia. Tylko osoby wytrwałe, chcące analizować dane i rozwijać się, mogą odnieść sukces. Jeśli myślisz, że zaczniesz zarabiać niezłą pensyjkę, już po pierwszym miesiącu to raczej, nie wchodź w internetowy biznes.

Oczywiście, możesz zainwestować spore środki w reklamę Google czy Facebook, ale czy pusty serwis oraz brak marki osobistej pozwoli coś sprzedać? Raczej, wyrzucimy pieniądze w błoto, a promocja nie przyniesie nam, nic prócz generowania straty.

Proces budowania marki w naszej niszy, jest długotrwały i w takich kryteriach powinniśmy traktować zawód blogera. Praca i wytrwanie prowadzą do odcinania kuponów. Bez poświęcenia i pewności, że takie życie jest dla nas, nie odniesiemy żadnego sukcesu.

Pokazuj piękne zdjęcia i filmy

Nie tylko treścią pisaną, żyje internet! Dziś trzeba być w wielu miejscach jednocześnie. Nasze treści powinny być urozmaicone o piękne zdjęcia, filmy czy treści dźwiękowe. Samo słowo pisane, nie sprzedaje tak dobrze jak np. materiał Video pokazujący produkt czy usługę.

Prowadzenie serwisu branżowego to zabieganie o użytkownika, czytelnika, followersa. Jeśli nikt nie chce zajrzeć, na twój serwis to nie ma również szansy, że taka osoba kupi coś od nas. Gdy czyta nas 100 osób miesięcznie, to robimy coś nie tak! A jeśli odwiedza nas 20-30 tysięcy osób miesięcznie, to znaczy że idziemy w dobrym kierunku.

Skala jest tu bardzo ważna. Im więcej osób nas śledzi, tym lepiej!

Zarabianie a rzeczywistość – częste błędy, które widzimy u naszych klientów

Niemal każdego dnia otrzymujemy zapytania, o utworzenie nowej strony blogowej / magazynowej. Często jednak, nasi klienci nie są gotowi na rozpoczęcie biznesu w internecie. Niemal zawsze pojawiają się te same problemy oraz niewiadome. Pragniemy pomóc w rozwiązaniu problemu, z łatwym ruszeniem z miejsca.

Brak planu na działanie – nie masz planu, nie wiesz co jest istotne i co chcesz oferować czytelnikowi. To poważny problem, bo jeśli ty nie znasz wartości, którą chcesz oddać za darmo, to nie masz niczego do zaoferowania twojemu czytelnikowi. Zaplanuj, co, gdzie i jak chcesz publikować w internecie!

Brak wiedzy – skoro nie znasz się na tym, o czym piszesz to jak chcesz zbudować markę eksperta? Będzie to bardzo trudne, szczególnie jeśli wiedzę, którą potrzebujesz musi być techniczna. Prowadzenie własnego niszowego blogu, to ciągła nauka tego co aktualnie, musisz wiedzieć o swojej branży.

Brak budżetu – nie wiesz ile będzie kosztowało bycie w internecie? Nie znasz się na sprawach internetowego prowadzenia bloga to skąd wiesz ile musisz zainwestować? Spokojnie, skontaktuj się ze szkołą blogera, pomożemy uruchomić twój blog internetowy szybko, w oparciu o realny budżet.

Nie wiesz od czego zacząć – możesz być ekspertem w swojej niszy, ale nie musisz posiadać wiedzy o internecie, blogach, stronach internetowych, systemach CRM, hostingu, itd. Nic nie szkodzi, chętnie pomożemy w planowaniu i wdrożeniu tego zakresu. Tobie pozostaje budowanie swojego internetowego imperium, a sprawy “internetowe” są po naszej stronie.

Zarabianie w internecie to planowanie, testowanie, działanie, poprawka

To przepis na sukces w internecie. Czyli planujemy artykuły i promocję, piszemy i publikujemy, testujemy czy wszystko wygląda ładnie i działa, sprawdzamy wyniki oglądalności i wprowadzamy poprawki.

Nie jest łatwo od razu uzyskać, uniwersalnego przepisu na sukces. Jeśli coś nie działa, trzeba zrobić coś nowego i innego. A może za 3-4 razem, trafimy w punkt a nasze publikacje, zaczną przyciągać szerokie grona użytkowników.

Nie poddajemy się po kilku miesiącach, tylko poprawiamy i rozwijamy nasz pomysł na zarabianie w internecie. A może nasi czytelnicy, poszukują innych informacji, innej porady, innej pomocy? Jeśli coś nie działa, to prawdopodobnie jest źle utworzone a problem jest po naszej stronie.

Powodzenia! A osoby chcące zacząć, przygodę z influencingiem internetowym, zapraszamy również do naszej grupy Szkoła Blogera na facebooku.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *